Trzeci medaliści na drodze rewelacji. Siatkarski plan na sobotę

W sobotę w polskich halach najlepiej zapowiada się mecz Aluronu CMC Warty Zawiercie z LUK-iem Lublin. Poza dwoma spotkaniami w PlusLidze, dojdzie do jednej konfrontacji w Tauron Lidze.

Siatkarze LUK Lublin WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Siatkarze LUK Lublin.
Zawiercianie mają trochę zmartwień. Prowadzili w PlusLidze, ale dwie porażki w trzech ostatnich kolejkach spowodowały lądowanie na trzecim miejscu w tabeli za Asseco Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem. Awans z grupy Ligi Mistrzów wydawał się być na wyciągnięcie ręki, ale przegrana z Halkbankiem Ankara skomplikowała sytuację w europejskim pucharze.

W sobotę Aluron CMC Warta podejmie LUK, z którym zwyciężył w trzech dotychczasowych meczach w PlusLidze. Za każdym razem przegrywał jednak minimum seta, a konfrontacja w Lublinie w tym sezonie zakończyła się wynikiem 3:2. Faworyt był w opałach i odwracał wynik 0:2. Zawiercianie nie zamierzają pozwolić na podbicie ich twierdzy, w której od początku sezonu przegrali tylko raz. Pod względem liczby punktów, zdobytych jako gospodarze, są trzecią siłą ligi.

- LUK jest bardzo zrównoważonym zespołem. Ma specjalistów zarówno od mocnej zagrywki, jak i od skutecznego bloku. To naprawdę niewygodny rywal. Będziemy musieli wyjść na ten mecz bardzo skoncentrowani, żeby ich pokonać - cytuje oficjalna strona klubu rozgrywającego Michała Kozłowskiego.

LUK przystąpi do meczu rozpędzony. Za rewelacją ostatnich tygodni seria pięciu wygranych, a w ostatnich 10 kolejkach poniósł tylko jedną porażkę. Lublinianie mają za sobą zwycięstwa po 3:2 z dwoma medalistami mistrzostw kraju Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskim Węglem. W sobotę spotkają się z trzecim medalistą, a sprawienie kolejnej niespodzianki będzie krokiem w kierunku ćwierćfinału PlusLigi.

Barkom Każany Lwów kontra Cuprum Lubin to starcie sąsiadów w tabeli PlusLigi. Przed sobotnim meczem oba zespoły mają po 18 punktów, a lepszy na Suchych Stawach znajdzie się na 12. lokacie. Pierwsza w historii konfrontacja klubów była wyrównana, a Cuprum rozstrzygnęło ją w tie-breaku. W poprzednim meczu ani lwowiacy, ani lubinianie nie ugrali nawet seta, więc mają co poprawiać. Barkom przegrał 0:3 ze Ślepskiem Malowem Suwałki, a Cuprum z Projektem Warszawa.

W Tauron Lidze wszystkie pozostałe do końca sezonu zasadniczego kolejki zostały odchudzone do pięciu meczów. Z rozgrywek wycofała się oficjalnie IŁCapital Legionovia Legionowo.

W sobotę rozpocznie się druga połowa sezonu zasadniczego. BKS BOSTIK Bielsko-Biała podejmie Energę MKS Kalisz. Jak dotąd o jedno zwycięstwo i trzy punkty więcej ma drużyna spod Klimczoka. Także ona lepiej radziła sobie w dotychczasowych meczach z kaliszankami w elicie, ale akurat na inaugurację sezonu zwyciężył 3:2 MKS. Latem oba zespoły zostały przebudowane i po zmianach kadrowych marzy im się awans minimum do półfinału Tauron Ligi.

21. kolejka PlusLigi:

14:45, Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin (transmisja w Polsacie Sport)

17:30, Barkom Każany Lwów - Cuprum Lubin (transmisja w Polsacie Sport)

12. kolejka Tauron Ligi:

20:30, BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz (transmisja w Polsacie Sport Extra)

Czy Aluron CMC Warta Zawiercie pokona LUK Lublin w meczu PlusLigi?