Faworyci górą w 19. kolejce Tauron 1.Ligi

Zakończona w sobotę 19. kolejka Tauron 1. ligi mężczyzn nie przyniosła niespodzianek. Zespoły z czołówki tabeli umocniły się na swoich pozycjach. Ciekawie jest w dolnej części klasyfikacji.

Anna Bagińska
siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa
Ważny mecz z SMS-em Spała wygrał zespół Legii Warszawa. Na swoim boisku Wojskowi nie dali szans rywalom i zakończyli rywalizację w trzech krótkich setach. Ponieważ mecz z SMS-em wygrał w tym tygodniu także Krispol Września (rozegrany awansem), obie ekipy nadal dzieli jeden punkt w tabeli.

Nadal też obie znajdują się w strefie spadkowej. Krispol przegrał ważne spotkanie z ekipą z dolnej części tabeli Tauron 1. ligi, z Olimpią Sulęcin. Jeśli siatkarze Legii i Krispolu chcą marzyć o utrzymaniu, muszą wygrywać nie tylko z uczniami z SMS-u.

Swoje mecze wygrały w tym tygodniu ekipy z czołówki klasyfikacji. Norwid pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki i utrzymał pozycję lidera. Tuż za nim jest Mickiewicz Kluczbork, z zaledwie jednym punktem straty. Podopieczni trenera Mariusza Łysiaka wygrali za 3 punkty z beniaminkiem z Nowej Soli. MKS Będzin z kolei odniósł ważną wygraną nad Gwardią Wrocław i powiększył dystans do ekipy z Dolnego Śląska.

BKS Visła oraz Avia Świdnik również dopisały wygrane do swoje dorobku, umacniając się w czołówce ligi. Cenne zwycięstwo odniósł AZS AGH Kraków w kontekście walki o play-off. Krakowianie pokonali bez straty seta siódmy w klasyfikacji Chrobry Głogów i wskoczyli do czołowej ósemki.

Wyniki 19. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
Exact Systems Norwid Częstochowa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:21)
AZS AGH Kraków - SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:20, 25:23, 31:29)
MKST Astra Nowa Sól - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:13, 23:25, 22:25, 27:29)
Krispol Września - Olimpia Sulęcin 1:3 (21:25, 30:28, 22:25, 23:25)
Legia Warszawa - SMS PZPS Spała 3:0 (25:11, 25:19, 25:18)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - MKS Będzin 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 16:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - PSG KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)
PZL Leonardo AVIA Świdnik - BAS Białystok 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 27:25)

Mecz 20. kolejki rozegrany awansem:
SMS PZPS Spała - Krispol Września 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

16. SMS PZPS Spała 1 19 0-19 11:57

Czytaj także: -> Fantastyczny wyczyn środkowej BKS-u Bostik Bielsko-Biała. 23 punkty w czterech setach! -> Mateusz Bieniek opuści PGE Skrę Bełchatów. "To będzie prawdziwy hit transferowy"