Fatalne informacje. Reprezentantka Polski poznała diagnozę

Klaudia Alagierska-Szczepaniak doznała kontuzji podczas meczu Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł. Teraz zawodniczka ŁKS Commercecon Łódź i reprezentacji Polski poznała diagnozę. Nie są to dobre informacje.

Mateusz Kozanecki
Klaudia Alagierska-Szczepaniak pod opieką sztabu ŁKS-u Commercecon Łódź Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Klaudia Alagierska-Szczepaniak pod opieką sztabu ŁKS-u Commercecon Łódź
Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon Łódź mierzył się z Fenerbahce Opet Stambuł. To spotkanie odbyło się na neutralnym terenie w Berlinie ze względu na trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło Turcję.

Zawodniczki ze Stambułu zwyciężyły 3:0, choć w ostatnim secie rywalki mocno je postraszyły i ta partia rozstrzygnęła się dopiero na przewagi.

Mimo porażki łodzianki i tak wyszły z grupy, a w 1/8 finału zmierzą się z VakifBank Stambuł. Niestety, będą musiały sobie radzić bez jednej ze swoich zawodniczek.

Podczas meczu w Berlinie Klaudia Alagierska-Szczepaniak niefortunnie nastąpiła na nogę jednej z rywalek i doznała urazu kolana. Jej klub przekazał w czwartek, że kontuzja jest poważna.

Badania wykazały, że Alagierska-Szczepaniak zerwała więzadło krzyżowe. Czeka ją teraz wielomiesięczna przerwa w grze.

"Trzymamy mocno kciuki za jej powrót do zdrowia. Klaudia, wiemy, że wrócisz jeszcze silniejsza! Wszystkich kibiców, którzy chcą wyrazić wsparcie dla Klaudii, zapraszamy na niedzielny mecz z #VolleyWrocław" - przekazał klub.