Coraz bliżej końcowych rezultatów w Pucharze CEV. W grze pozostały cztery drużyny

Coraz bliżej końcowych wyników w Pucharze CEV kobiet. W czwartek poznaliśmy komplet półfinalistów. Niestety z rywalizacją w europejskich rozgrywkach pożegnały się siatkarki Grot Budowlanych Łódź.

Jakub Fordon
siatkarki Savino Del Bene Scandicci Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / siatkarki Savino Del Bene Scandicci
W Pucharze CEV kobiet odbyły się rewanżowe spotkania ćwierćfinałowe. Każde wygrywał zespół, który triumfował w pierwszym meczu. Najciekawiej zapowiadało się starcie Olympiakosu Pireus z CSM Targoviste. W Rumunii zespół ten zwyciężył po tie-breaku, stąd też grecka drużyna miała szanse na odwrócenie losów rywalizacji.

Po pierwszym wyrównanym secie drugi pewnie wygrała rumuńska ekipa (25:13). Dzięki temu była o krok od awansu, ale musiała zakończyć to spotkanie zwycięstwem. W trzeciej partii triumfował Olympiakos, który pozostał jeszcze w grze. Ostatecznie jednak CSM Targoviste zwyciężyło 3:1 i nie pozwoliło rywalowi się rozpędzić.

Okazji na doprowadzenie do Złotego Seta nie wykorzystały siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Te przegrały w pierwszym meczu 3:1 i musiały zwyciężyć u siebie 3:0 bądź 3:0, by walczyć o awans.

Mimo zwycięstwa w premierowej odsłonie dwie kolejne po wyrównanej walce padły łupem rywalek. Tym samym CS Volei Alba Blaj przy prowadzeniu 2:1 była już pewna awansu. Ostatecznie rumuńska drużyna wygrała także cały mecz po tie-breaku.

Bez większych problemów awans wywalczyło włoskie Savino Del Bene Scandicci, a także tureckie THY Stambuł. Oba zespoły pewnie wygrały pierwsze dwa sety rywalizacji i po nich losy rywalizacji były rozstrzygnięte.

Ostatecznie turecki zespół pokonał bez straty seta Volley Mulhouse Alsace. Natomiast włoska drużyna zmuszona była rozegrać czwartą partię, by potwierdzić swoją wyższość nad SC Potsdam (3:1).

Wyniki rewanżowych spotkań ćwierćfinałowych Pucharu CEV kobiet:

THY Stambuł - Volley Mulhouse Alsace 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

Pierwszym mecz: 3:0

Grot Budowlani Łódź - CS Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15)

Pierwszym mecz: 1:3

Savino Del Bene Scandicci - SC Potsdam 3:1 (25:17, 25:14, 22:25, 25:17)

Olympiakos Pireus - CSM Targoviste 1:3 (24:26, 13:25, 25:19, 16:25)

Pierwszym mecz: 2:3

Pary półfinałowe Pucharu CEV kobiet:

CSM Targoviste - CS Volei Alba Blaj

Savino Del Bene Scandicci - THY Stambuł

Przeczytaj także:
Karuzela transferowa z udziałem Paoli Egonu. Gdzie w przyszłym sezonie zagra Włoszka?
Trudna przeprawa Trefla Gdańsk w Bielsku-Białej. Coraz gorsza sytuacja beniaminka