Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Bielszczanki wykorzystały brak konsekwencji rywalek

Zamiast minimum jednego punktu, MOYA Radomka Lotnisko Radom zakończyła mecz z BKS-em Bostik Bielsko-Biała z zerową zdobyczą, przegrywając 0:3. MVP zawodów została wybrana Martyna Borowczak.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Drużyna MOYA Radomki Lotnisko Radom świetnie rozpoczęła premierową odsłonę, prowadząc ośmioma punktami (12:4). Stało się tak przede wszystkim wskutek wielu błędów BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała. Wydawało się, że nic nie będzie w stanie odebrać miejscowym zwycięstwa w tym secie.

W drugiej połowie partii przyjezdne zaczęły jednak odrabiać straty. Najpierw nieznacznie przy zagrywce Dominiki Pierzchały, a następnie Martyny Borowczak zmniejszyły dystans do trzech "oczek" (18:21). W końcówce swoim serwisem utrudniła przeciwniczkom zadanie Julia Nowicka, która miała duże wsparcie w gorzej spisującej się we wcześniejszych fragmentach Majce Szczepańskiej-Pogodzie. Radomianki borykały się z ogromnymi problemami nie tylko w przyjęciu, ale i w wyprowadzeniu regularnej akcji. Na własne życzenie przegrały 24:26!

Druga część miała podobny przebieg do poprzedniej, z tą różnicą, iż przewaga Radomki nie była tak wyraźna. Gospodynie "podniosły się" mentalnie po wcześniejszej odsłonie, jednakże nie wytrzymały nerwowo w kluczowych momentach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

BKS zachował więcej "zimnej krwi", a sprawy w swoje ręce wzięły Szczepańska-Pogoda i Paulina Damaske. Ich skuteczna postawa w ataku oraz bardzo dobre zmiany Bartłomieja Piekarczyka i wyczucie w kwestii brania słusznych wideoweryfikacji pozwoliły bielszczankom triumfować 25:22.

W trzecim secie przyjezdne postawiły kropkę nad "i". Co prawda napotkały opór ze strony rywalek, lecz było już za późno, by Radomka w całości zniwelowała dystans. BKS kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i z dużą pewnością siebie dokończył dzieła.

MVP zawodów została wybrana Martyna Borowczak, przyjmująca zespołu z Bielska-Białej.

MOYA Radomka Lotnisko Radom - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 22:25, 23:25)

Radomka: Bugg, Samara, Łukasik, Jasek, Murek, Moskwa, Strasz (libero) oraz Stepanenko, Świrad, Biała, Zaborowska, Adamek (libero).

BKS: Nowicka, Borowczak, Pierzchała, Szczepańska-Pogoda, Damaske, Majkowska, Nowak (libero) oraz Chmielewska, Abramajtys, Sobiczewska, Mazur (libero).

MVP: Martyna Borowczak (BKS).

Czytaj również:
>> Joanna Wołosz MVP "polskiego" meczu w Serie A. Ekipa Magdaleny Stysiak bez wygranego seta
>> Radom, Łódź i Katowice w centrum uwagi. Taki będzie siatkarski poniedziałek

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (12)
 • wodnik64 Zgłoś komentarz
  Tak...o was myślę...grafomani tutejsi.......
  • wodnik64 Zgłoś komentarz
   WŚP.....c......Sz.....ie F.....ki!
   • wodnik64 Zgłoś komentarz
    o was myślę......
    • wodnik64 Zgłoś komentarz
     Brawo Bielsko! Brawo trener Piekarczyk! Brawo Ola Jagieło! Właściwy klub, właściwi ludzie na właściwych miejscach! W drodze po dawny blask- po srebro Tauron Ligi! Powodzenia!
     • Lustro Zgłoś komentarz
      Niestety poziom naszych Pań w Tauron lidze jest niski , co widoczne jest w jakości przyjęć zagrywek , zaś same zagrywki też nie są mocną stroną naszych Pań. Nasze Panie mają braki w
      Czytaj całość
      podstawowych elementach rzemiosła siatkarskiego , czyli , przyjęciu , obronie , stawianiu bloku . Te braki dotyczą wszystkich zespołów , co dowodzi ,że PZPS stworzył cykl - strukturę szkoleniową , która niestety produkuje nie rzemieślniczki ale czeladniczki mocno wybrakowane
      • BlazejB Zgłoś komentarz
       BKS niech nawiąże partnerską współpracę z klubem z Ligi Brazylijskiej. Na początek można rozegrać dwumecz. Jeden mecz w Brazylii. Jeden mecz w Polsce. Wszystkim takie partnerstwo
       Czytaj całość
       wyjdzie na dobre.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×