Trzysetowe starcie na dole Tauron Ligi. W tabeli doszło do zmiany miejsc

UNI i Grupa Azoty Roleski Tarnów byli blisko siebie w Tauron Lidze, ale ich starcie okazało się jednostronne. Drużyna z Opola zwyciężyła 3:0 i wyprzedziła pokonane przeciwniczki w tabeli.

siatkarki UNI Opole PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarki UNI Opole
W drugim z sobotnich meczów w Tauron Lidze zmierzyły się drużyny z dolnej połowy tabeli. Za nimi nie było w tabeli nikogo poza wycofaną z rozgrywek IŁCapital Legionovią Legionowo. Beniaminka z Tarnowa było stać na cztery zwycięstwa od początku sezonu, a UNI Opole na zaledwie trzy wygrane. Szansa zespołu pokonanego w bezpośrednim starciu, na awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, była już iluzoryczna.

Od początku meczu opolanki były groźniejsze od przeciwniczek i z większą swobodą przychodziło im dobijanie się do pola rywalek. Dobra forma Kingi Stronias i Vivian Pellegrino pozwoliła na wypunktowanie beniaminka 25:22. Po stronie przyjezdnych brakowało liderki, za to mnożyły się nieporozumienia.

Jeszcze bardziej zdecydowana wygrana 25:15 UNI Opole w drugim secie otworzyła przed gospodyniami szansę na błyskawiczne zdobycie kompletu punktów do tabeli. Opolanki prezentowały się lepiej w serwisie i w odbiorze.

Trzecia runda była bardziej zacięta od poprzedniej. Beniaminek poderwał się jeszcze do walki o przedłużenie meczu i prowadził przed ostatnimi piłkami w secie. UNI Opole wyszło jednak z opresji i identycznie jak w pierwszym secie zwyciężyło 25:22. Nagroda MVP trafiła w dłonie Vivian Pellegrino.

UNI Opole - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 (25:22, 25:15, 25:22)

UNI: Conceicao, Orzyłowska, Makarowska-Kulej, Stronias, Pellegrino, Kraiduba, Adamek (libero) oraz Janicka, Sieradzka

Roleski: Łyczakowska, Świstek, Mazenko, Szumera, Marcyniuk, Ponikowska, Żurawska (libero), Pawłowska (libero) oraz Szczepańska, Mroczek, Rybak

MVP: Vivian Pellegrino (UNI Opole)

Czy UNI Opole rozczarowuje wynikami w sezonie Tauron Ligi?