LUK Lublin z bardzo ważnym zwycięstwem. Play-offy wciąż możliwe

LUK Lublin przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej PlusLigi zachował szanse na awans do play-offów. Zespół ten w sobotę odniósł bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1.

Jakub Fordon
LUK Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: LUK Lublin
Trwa walka o ostatnie miejsce w fazie play-off PlusLigi. W sobotę z wyścigu odpadł Ślepsk Malow Suwałki, który przegrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3. Tym samym w grze pozostają PSG Stal Nysa, PGE Skra Bełchatów oraz LUK Lublin. Ten jednak musiał zwyciężyć w Lubinie, by utrzymać szansę.

W premierowej odsłonie od początku z przodu byli goście, ale kroku dotrzymywali im rywale. Ci w końcu wyszli na prowadzenie, gdy siatkę zamurował Florian Krage, a ataku skończyć nie był w stanie Wojciech Włodarczyk (13:11). Ostatecznie nadal oglądaliśmy wyrównany bój obu drużyn.

W końcówce błędy miejscowych spowodowały, że zdecydowanie odskoczył LUK (24:20). Ten wykorzystał drugą piłkę setową, bowiem okazję do zakończenia partii wykorzystał Nicolas Szerszeń.

Udany start gospodarzy spowodował, że szybko o czas poprosił szkoleniowiec przeciwników (4:1). Lublinianie szybko dogonili miejscowych i ponownie oglądaliśmy wyrównaną rywalizację. Znów jednak końcówka należała do przyjezdnych.

LUK zbudował przewagę, gdy w polu serwisowym pojawił się Mateusz Malinowski. On sam posłał dwa asy, dzięki czemu goście prowadzili 24:20. Ci ponownie wykorzystali drugą okazję do zamknięcia seta i ponownie zwyciężyli 25:21 za sprawą Malinowskiego, który nie pomylił się w ataku.

W pierwszej części kolejnej odsłony tego pojedynku żadna z drużyn nie prezentowała się zdecydowanie lepiej. Ostatecznie jednak to przyjezdni zbudowali przewagę, gdy kontrę skończył Malinowski (18:15). Momentalnie jednak gospodarze odrobili stratę i to z nawiązką.

Gdy udało im się zrobić przejście, w polu serwisowym zameldował się Kajetan Kubicki. Ten posłał trzy asy z rzędu, dzięki czemu jego drużyna była z przodu (19:18). Paweł Pietraszko wyprowadził miejscowych na dwupunktowe prowadzenie (22:20), które Cuprum utrzymał do końca. Kropkę nad "i" przy drugiej piłce setowej postawił Adam Lorenc.

Podrażnieni lublinianie odjechali rywalom w połowie czwartego seta (13:8). Spory w tym udział miał Szerszeń, który zaznaczył swoją obecność w polu serwisowym. LUK szanował swoją przewagę i robił wszystko, by jej nie stracić. Nikt z gospodarzy nie był w stanie szarpnąć, by pogonić za rywalami.

W końcówce zryw dał Remigiusz Kapica, ale to było za mało i zbyt późno. Przyjezdni utrzymali swoją przewagę i zdobyli komplet punktów po tym, jak w ataku błędu nie popełnił Szerszeń.

Cuprum Lubin - LUK Lublin 1:3 (21:25, 21:25, 25:23, 20:25)

Cuprum: Kubicki, Lorenc, Kowalow, Berger, Pietraszko, Krage, Szymura (libero) oraz Kapica, Czerny;

LUK: Komenda, Malinowski, Szerszeń, Włodarczyk, Stajer, Nowakowski, Gregorowicz (libero) oraz Torelli, Wachnik.

Przeczytaj także:
Drużyna Olivii Różański zwyciężyła w Pucharze Challenge. Polka przeszła do historii