Niespodziewane kłopoty Developresu na początku play-off

Długi i trudny mecz Developresu Bella Dolina Rzeszów na początek ćwierćfinału Tauron Ligi. Ostatecznie jakoś poradził sobie w roli faworyta i zwyciężył 3:2 z #VolleyWrocław.

Katarzyna Wenerska (z lewej) i Dominika Witkowska (P) i Lucie Muhlsteinova (2P) PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Katarzyna Wenerska (z lewej) i Dominika Witkowska (P) i Lucie Muhlsteinova (2P)
Developres rozpoczął play-off w Tauron Lidze po niepowodzeniu w Pucharze Polski. Przegrał w półfinale 2:3 z ŁKS-em Commercecon Łódź i stracił zdobyte rok wcześniej trofeum. Tym samym do wywalczonego jesienią Superpucharu Polski może dołożyć już tylko najcenniejszy z krajowych pucharów - ten dla mistrza kraju. Developres od kilku sezonów próbuje spełnić to marzenie.

Przeciwnikiem drugiego w sezonie zasadniczym Developresu jest siódmy #VolleyWrocław. Drużyna z województwa dolnośląskiego nie ma na papierze dużych szans na wyeliminowanie rzeszowianek, ale zakończyła poprzednią część sezonu przekonującymi zwycięstwami i zamierzała wysoko zawiesić poprzeczkę gospodyniom pierwszego spotkania.

Pierwsza partia była potwierdzeniem wysokiej formy wrocławianek, a ich wygrana 25:18 była zimnym prysznicem dla Developresu. Julia Szczurowska i spółka czuły się bardzo dobrze w hali Podpromie, a wcześnie zdobyta przewaga nie topniała mimo starań podopiecznych Stephane'a Antigi. Starcie rozpoczęło się od zaskoczenia.

Drugi set to już inna historia, ponieważ rozdrażnione gospodynie urządziły rywalkom srogi odwet. Ledwo rozpoczęła się runda, a Developres był o kilka kroków przed przeciwnikiem i nie chciał się zatrzymać. Zrobił to dopiero po zdobyciu punktu na 25:9. Dał jasno do zrozumienia, że ruszył do natarcia.

Sytuacja zmieniała się jednak dynamicznie. Na początku trzeciego seta odrodził się #Volley, a efektem tego było prowadzenie 10:4 i kolejna przerwa na żądanie trenera Antigi. Developres gonił i nawet zdobył punkt kontaktowy na 14:15, ale na tyle wystarczyło mu energii. Wrocławianki uruchomiły blok, a wsparciem dla Julii Szczurowskiej była Anna Bączyńska. Za atak na 25:20 dla przyjezdnych zabrała się sama Szczurowska i zrobiło się 2:1 w meczu.

W czwartym secie powtórzył się scenariusz z drugiego. Ponownie Developres doszedł do głosu i urządził przeciwniczkom chłostę 25:17. Jako, że obu zespołom wychodziło granie tylko po jednej stronie boiska, konieczne było rozstrzygnięcie nierównego meczu w tie-breaku.

Developres uniknął potknięcia w długim i trudnym meczu. Faworyt wygrał w decydującej rozgrywce 15:9 i było to całkiem pewne zwycięstwo. Ostatni cios zadała wrocławiankom Ana Kalandadze.

Developres Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław 3:2 (18:25, 25:9, 20:25, 25:17, 15:9)

Stan rywalizacji: 1:0 (do dwóch zwycięstw)

Developres: Wenerska, Blagojević, Kalandadze, Obiała, Jurczyk, Orvosova, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Szlagowska, Bińczycka

Volley: Muhlsteinova, Bączyńska, Bidias, Witowska, Pacak, Szczurowska, Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska, Chorąża (libero)

MVP: Jelena Blagojević (Developres)

Czy Developres Bella Dolina Rzeszów zdobędzie mistrzostwo Polski?