Dominacja w tureckim półfinale Ligi Mistrzyń

Siatkarki Fenerbahce Stambuł są o krok od awansu do finału Ligi Mistrzyń dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 3:0 z VakifBankiem. Szczególnie w pierwszym secie zdemolowały lokalnego przeciwnika.

siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Fenerbahce Opet Stambuł
Trzy rozpędzone zespoły ze Stambułu dostały się do najlepszej czwórki Ligi Mistrzyń. Nie mogło być inaczej i dwa z nich musiały zmierzyć się w półfinale. VakifBank trafił na Fenerbahce. Oba kluby walczyły w poprzedniej rundzie z włoskim klubem. VakifBank wyeliminował Vero Volley Monza, a Fenerbahce rozprawiło się z mocnym kandydatem do podniesienia trofeum Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Podopieczne Zorana Terzicia sprawiły gospodyniom lanie 25:10 w pierwszym secie. Ich przewaga od pierwszych piłek była bezdyskusyjna. Po dwa asy serwisowe posłały Arina Fedorowcewa i Melissa Vargas. Swoje w ataku dokładała skuteczna Ana Cristina.

Fenerbahce objęło prowadzenie 6:2 w drugim secie, ale nie była to tak prosta partia jak pierwsza. VakifBank przebudził się do walki i doprowadził do remisu 11:11. Później nawet miał zaliczkę 20:17, ale nie potrafił domknąć partii. Fenerbahce dostało ostrzeżenie, ale ponownie postawiło na swoim. Mocny finisz podopiecznych Terzicia pozwolił odwrócić wynik na 25:23.

Siatkarki Fenerbahce ponownie były rozpędzone, co przekuły w prowadzenie 7:2. Wynik trzeciego seta jeszcze kilkakrotnie zafalował, ale lepsza drużyna generalnie kontrolowała wydarzenia i nie pozwoliła VakifBankowi ani razu objąć zdecydowanego prowadzenia. Przyjezdne wygrały 25:20, zamknęły mecz i przed rewanżem są bardzo blisko awansu do finału.