Poznaliśmy pary półfinałowe Tauron Ligi

Ćwierćfinały Tauron Ligi oficjalnie dobiegły końca. Doszło w nich do jednej niespodzianki, bo z rywalizacji o medale odpadł obrońca tytułu, Grupa Azoty Chemik Police. Znamy już pary, które powalczą o finał.

Jakub Fordon
siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
Żadnych problemów z awansem do kolejnej fazy play-off nie miał ŁKS Commercecon Łódź. Zwycięzca rundy zasadniczej Tauron Ligi nie stracił nawet seta w rywalizacji z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz.

Łatwej przeprawy w pierwszym meczu nie miał Developres Bella Dolina Rzeszów. Wicemistrz Polski w domowym starciu z #VolleyWrocław zwyciężył dopiero po tie-breaku. W rewanżu jedna wyrównanego pojedynku nie było. Faworyt tym razem wygrał bez straty seta i także zameldował się w kolejnej rundzie.

Identyczny przebieg miała rywalizacja BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała z Energa MKS-em Kalisz. Pierwsza z wymienionych drużyn wygrała u siebie, ale potrzebowała do tego aż pięć setów. W rewanżu wystarczyły trzy, by odprawić z kwitkiem rywalki.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła batalia mistrza Polski z Grot Budowlanymi Łódź. W pierwszym meczu, który miał miejsce w Szczecinie, niespodziewanie faworyt przegrał 1:3. Zrehabilitował się jednak na terenie rywala, przez co doszło do decydującego pojedynku. Ten również zakończył się w czterech setach, ale sensacyjnie nie na korzyść Grupa Azoty Chemika Police. Tym samym obrońca tytułu odpadł już w pierwszej rundzie play-off.

Tym samym już wszystko jasne w sprawie par półfinałowych. ŁKS o finał powalczy z BKS-em, natomiast Developres stawi czoła Budowlanym. Oba pierwsze spotkania zaplanowano na 22 kwietnia, drugie mecze odbędą się cztery dni później.