PlusLiga ponownie w akcji. Sprawdź siatkarski plan na poniedziałek

W PlusLidze nie ma mowy o przerwie. W poniedziałek odbędą się dwa spotkania. Jedno z nich zadecyduje o tym, która z drużyn ukończy sezon na 7. miejscu. Drugie rozpocznie rywalizacje o 5. pozycję.

Jakub Fordon
Projekt Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Projekt Warszawa
W poniedziałek dojdzie do spotkań z udziałem drużyn, które odpadły już z play-offów. Rozpocznie się rywalizacja o 5. miejsce pomiędzy Treflem Gdańsk a Projektem Warszawa.

Pierwszy z wymienionych zespołów urwał tylko jednego seta Jastrzębskiemu Węglowi. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się warszawianie, którzy solidnie postraszyli Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Ostatecznie ugrali jeden mecz, a w dwóch doprowadzili do tie-breaka.

Rywalizacja ta zapowiada się ciekawie, bo mimo że za Projektem znakomita seria zwycięstw, to właśnie w Gdańsku została ona zakończona. Teraz warszawianie chcą się zrewanżować.

W poniedziałek poznamy zespół, który zakończy sezon na 7. miejscu. W pierwszym spotkaniu PSG Stal Nysa pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Należy jednak pamiętać, że Akademicy w rywalizacji z zawiercianami byli bezbłędni u siebie.

Dlatego też AZS nie stoi na straconej pozycji. Musi on wygrać 3:0 lub 3:1, by doprowadzić do złotego seta. A dopóki piłka w grze, może zdarzyć się wszystko. Zwłaszcza, gdy ma się przewagę własnego parkietu.

Stal gdy w play-offach walczyła na wyjeździe, to nie ugrała nawet seta. Jednak były to potyczki z Asseco Resovią Rzeszów, dlatego takie wyniki nie dziwią.