Jednak nie Olivia Różański. Transfer medyczny i zarazem powrót do ŁKS-u Commercecon Łódź

Zanim rozpocznie się trzeci mecz finałowy Tauron Ligi, ŁKS Commercecon Łódź potwierdził transfer medyczny za kontuzjowaną Zuzannę Górecką. Nową przyjmującą klubu z al. Unii została Martyna Grajber-Nowakowska.

Krzysztof Sędzicki
Martyna Grajber-Nowakowska WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Martyna Grajber-Nowakowska
W sezonie 2021/2022 28-latka występowała już w barwach Łódzkich Wiewiór w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski i Puchare CEV. W Tauron Lidze zagrała w 29 meczach, zdobywając dla Łódzkich Wiewiór 198 punktów, w tym 16 z zagrywki i 24 blokiem. Sezon ten zakończyła z brązowym medalem mistrzostw Polski.

Z kolei od lata 2022 roku Martyna Grajber-Nowakowska grała w Serie A w barwach Wash4green Pinerolo. Jej drużyna zajęła 12. miejsce i utrzymała się w elicie. Polka zagrała w 31 meczach włoskiej ekstraklasy i zdobyła dla swojego klubu 230 punktów.

Teraz była reprezentantka Polski wraca do ŁKS-u Commercecon Łódź na zasadzie transferu medycznego w miejsce Zuzanny Góreckiej, która w niedzielnym drugim meczu finałowym z Developresem Bella Dolina w Rzeszowie doznała kontuzji kolana. Siatkarka przeszła zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego oraz naprawy uszkodzonej łąkotki. Jej przerwa w grze potrwa co najmniej do końca 2023 roku.

W poniedziałek informowaliśmy, że z Łódzkim Klubem Sportowym rozmowy prowadziła inna przyjmująca - Olivia Różański. Ostatecznie okazało się, że strony nie doszły do porozumienia i tym samym do transferu nie doszło.

Trzeci z meczów finałowych Tauron Ligi pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a Developresem Bella Dolina Rzeszów zaplanowano na godzinę 17:30 w środę, 10 maja. Ponieważ stan rywalizacji do trzech zwycięstw wynosi 1-1, wiadomo też, że dojdzie do meczu numer cztery w Rzeszowie. Ten z kolei odbędzie się w sobotę, 13 maja o 17:30.

Ile meczów trwać będzie rywalizacja w finale Tauron Ligi?