BKS Aluprof zmiażdżył mistrzynie Słowacji

W swoim ostatnim meczu towarzyskim przed inauguracją ligi siatkarki BKS Aluprof pokonały mistrzynie Słowacji VK DOPRASTAV Bratysława. Mecz zakończył się niecodziennym rezultatem 4:0. Spotkanie rozegrano w ramach pokazowego show, na którym zaprezentowano skład drużyny z Bielska-Białej na nadchodzący sezon 2009/2010. Organizatorzy postarali się, aby prezentacja drużyny wyglądała niczym te rodem z NBA.

Paweł Sala
Paweł Sala

Przy niesamowitej grze świateł i odpowiedniej muzyce zaprezentowano w Bielsku-Białej pełny skład BKS-u Aluprof na zbliżający się sezon. W ramach imprezy rozegrano towarzyskie spotkanie pomiędzy miejscowymi a mistrzyniami Słowacji, VK DOPRASTAV Bratysława.

Przed spotkaniem trenerzy umówili się, że drużyny rozegrają cztery sety bez względu na wynik pojedynku. Wielką klasę i wyższość nad rywalkami udowodniły siatkarki Aluprofu. Nie pozwoliły rywalkom z Bratysławy odnieść sukcesu w żadnym z setów. Tylko pierwsza partia zakończyła się na przewagi, co było konsekwencją roztrwonionego prowadzenia przez podopieczne Igora Prielożnego. Szczególnie drugi set pokazał wyższość bielszczanek. Zakończył się wynikiem 25:8.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - VK DOPRASTAV Bratysława 4:0 (26:24, 25:8, 25:22, 25:18)

BKS: Dziękiewicz, Horka, Studzienna, Kaczmar, Bamber, Świeniewicz, Sawicka (libero) oraz Barańska, Ciaszkiewicz, Waligóra, Okuniewska, Skorupa.

VK DOPRASTAV: Viestova, Kuciakova, Rojkova, Palgutova, Pencova, Crkonova, Valachova (libero) oraz Bryndzova, Fabryova, Krucovska, Smitalova, Kubova.