Cudowna informacja dla polskich kibiców

Na przełomie września i października polscy siatkarze powalczą w Chinach o awans na igrzyska olimpijskie. Znane są już konkretne godziny rozgrywania spotkań. Fani sportu powinni być z nich zadowoleni.


Dawid Franek
Dawid Franek
reprezentacja Polski w siatkówce Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w siatkówce
Podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu nasi siatkarze będą rywalizować z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Była pewna obawa o to, że polscy kibice będą musieli zarywać noce, by oglądać grę swoich ulubieńców. Na szczęście to nie będzie potrzebne.

PKOl (Polski Komitet Olimpijski) poinformował bowiem, że większość spotkań nasza kadra rozegra o godz. 10:00 czasu polskiego. Rywalizację w kwalifikacjach olimpijskich rozpoczniemy 30 września, kiedy rywalem będzie Belgia. Zakończymy natomiast starciem z Chinami, które odbędzie się 8 października.

Spośród ośmiu ekip występujących w eliminacjach do igrzysk wejdą dwie najlepsze. Poza Chinami turnieje kwalifikacyjne zorganizują także Brazylia oraz Japonia.

Polacy będą szlifować formę do najważniejszej imprezy sezonu podczas Ligi Narodów i mistrzostw Europy. Na przyszłorocznych igrzyskach zagra natomiast 12 ekip.

Pewny udział w olimpijskich zmaganiach mają oczywiście gospodarze i zarazem obrońcy tytułu - Francuzi. W Paryżu poza drużynami, które uzyskają awans poprzez kwalifikacje, wystąpią również ekipy wyłonione za pomocą rankingu FIVB.

Terminarz turnieju kwalifikacyjnego w Chinach:
30.09: Polska - Belgia (godz. 10:00)
01.10: Polska - Bułgaria (godz. 10:00)
03.10: Polska - Kanada (godz. 10:00)
04.10: Polska - Meksyk (godz. 10:00)
06.10: Polska - Argentyna (godz. 10:00)
07.10: Polska - Holandia (godz. 10:00)
08.10: Chiny - Polska (godz. 13:30)

Czytaj także:
Prezes ZAKSY wprost o KMŚ. "To słowa wyjęte z kontekstu"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×