Wystartowała Ligi Narodów kobiet. Pierwsze punkty wywalczone

W pierwszych meczach Ligi Narodów zwyciężały reprezentantki Niemiec, Japonii oraz Włoch. Były faworytkami i stanęły na wysokości zadania, choć siatkarki z Italii zgubiły punkt w starciu z Tajkami.

Mecz Niemcy - Holandia w Lidze Narodów kobiet Materiały prasowe / FIVB / Mecz Niemcy - Holandia w Lidze Narodów kobiet
Reprezentantki Niemiec zdobyły pierwszy komplet punktów w Lidze Narodów, która wystartowała we wtorek już przed południem. Zwyciężyły z sąsiadkami na mapie Europy - Holenderkami 3:1. Pomarańczowe odgryzły się tylko w trzecim secie, ale w czwartej partii ponownie lepsze były Niemki. Zdecydowanie najlepiej punktującą zawodniczką była Hanna Orthmann, która zdobyła 24 "oczka".

Taki sam wynik i bardzo podobny przebieg miało starcie Japonii z Dominikaną. Azjatki zwyciężyły 3:1 we własnej hali i oddały przeciwniczkom tylko trzeciego seta. Były wyraźnie lepsze w ataku, ponadto częściej korzystały z błędów rywalek. Kapitan zespołu Sarina Nishida poprowadziła go do zwycięstwa i statystycznie wypadła znacznie lepiej niż liderka Dominikanek, Brayelin Martinez.

Na wysokości zadania stanęły również Włoszki, chociaż pokonanie Tajek sprawiło im duży problem. W pasjonującej konfrontacji Italia odwróciła wynik 1:2 na 3:2. Zespoły nie odpuszczały i w trzech z pięciu partii decydowała walka na przewagi. Włoszki wyszły z opresji, a Tajki pokazały, że ich żywiołowa gra ponownie może sprawiać problemy w Lidze Narodów.