Indykpol AZS Olsztyn z nowym sponsorem. Partnerem motoryzacyjnym został Alcar

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe
zdjęcie autora artykułu

Od sezonu 2023/2024 siatkarze olsztyńskiego Indykpolu AZS będą jeździć samochodami Renault. Firma Alcar, olsztyński Koncesjoner marek Renault i Dacia został nowym sponsorem klubu grającego na boiskach PlusLigi.

W tym artykule dowiesz się o:

Alcar od wielu lat jest zaangażowany w lokalny sport. Firma była sponsorem rozmaitych zawodów odbywających się na terenie Olsztyna oraz wspierała starty zawodników kilku dyscyplin sportowych w zawodach na różnych szczeblach rozgrywek. Indykpol AZS Olsztyn to z kolei najbardziej utytułowany spośród klubów sportowych stolicy Warmii i Mazur.

Siatkarze z Olsztyna grający na co dzień w PlusLidze to pięciokrotni mistrzowie kraju, ośmiokrotni wicemistrzowie, a także siedmiokrotni zdobywcy Pucharu Polski.

Od sezonu 2023/2024 obie marki łączą siły. Alcar, dealer Renault i Dacia z Olsztyna dołącza do „Zielonej Armii”, zapewniając siatkarzom i sztabowi samochody na potrzeby klubowe.

— Jesteśmy dumni z faktu, że od najbliższego sezonu zostajemy częścią siatkarskiej rodziny w Olsztynie. Ten sport w naszym mieście ma długie tradycje, a klub na swoim koncie szereg sukcesów w rozgrywkach ligowych — mówi Marcin Rosoliński, dyrektor zarządzający Alcar. — Liczymy na wiele emocjonujących chwil na parkiecie oraz nie możemy się już doczekać powrotu siatkarzy do rozgrywania meczów domowych w Olsztynie w nowo wybudowanej Hali Urania.

Indykpol AZS Olsztyn to klub występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Siatkówki – PlusLidze. Od momentu przekształcenia I ligi na Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej w Polsce w 2000 roku, Indykpol AZS spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej wszystkie 22 sezony kilkukrotnie kończąc rozgrywki na podium.

Po dwuletnim, wyjazdowym graniu w Iławie, akademicy z Kortową w nowym sezonie powrócą do gry w stolicy Warmii i Mazur. Spotkania rozgrywane w nowej Hali Urania, mają dostarczać nie tylko sportowych emocji, ale być także świetnym widowiskiem z wieloma atrakcjami pozasportowymi. AZS koncertuje się na młodych adeptach tej dyscypliny z Olsztyna i okolic, którzy dzięki doświadczonym siatkarzom, mają stać się dojrzałymi mieszkańcami regionu, dumnych z wyznawania wartości. Klub chce też być kolebką przyszły mistrzów i kuźnią talentów, dając przykład innym, że dzięki efektywnej, mozolnej i długofalowej wizji, można wychować przyszłych reprezentantów Polski.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania trzyletniej umowy z naszym nowym Partnerem motoryzacyjnym. Pozyskaliśmy do współpracy kolejną firmę z naszego regionu. Dzięki takim firmom jak Renault Alcar, siatkarze mogą się skupiać wyłącznie na treningach i meczach. Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn będą mogli w bezpiecznych i komfortowych warunkach, poruszać się po Olsztynie i okolicach mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

  W nadchodzącym sezonie do dyspozycji siatkarzy Indykpolu AZS będzie 10 samochodów Renault AUSTRAL, których polska premiera miała miejsce w pierwszym kwartale tego roku. Wygodny SUV to dobra propozycja dla zawodników mierzących nierzadko ponad 2 metry wzrostu. Te auta zapewnią komfort użytkownikom i pozwolą sprawnie poruszać się po naszych drogach nawet z całymi rodzinami i bagażami.

Do dyspozycji siatkarzy będą samochody w wersji Techno wyposażone w silnik mild hybrid o mocy 160KM. Kierowców wspierać będą 32 systemy wspomagania jazdy zapewniając większy komfort i bezpieczeństwo na drodze. Auta posiadają też multimedia opracowane wspólnie z firmą Google, dzięki czemu Renault AUSTRAL zapewnia dostęp do całego szeregu usług jak mapy Google, sklep Google czy asystent Google pozwalający niektórymi funkcjami sterować głosowo bezpośrednio z poziomu samochodu.

Współpracę pomiędzy Renault Alcar a Indykpolem AZS Olsztyn zainaugurowała konferencja prasowa w salonie w dniu 1 czerwca 2023 roku. Podczas konferencji została oficjalnie ogłoszona współpraca z Alcarem oraz Klub zaprezentował nowego przyjmującego w składzie – utalentowanego zawodnika z polskim oraz francuskim paszportem Nicolasa Szerszenia, który ostatni sezon spędził w zespole LUK Lublin, a wcześniej grał m.in. w Asseco Resovii Rzeszów czy Ślepsku Malow Suwałki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty