Pięć setów w rywalizacji Włoch z Chinami. Jednostronny wynik starcia Brazylii z USA

Pięciosetowa rywalizacja rozstrzygnęła spotkanie reprezentacji Włoch z Chinami. Natomiast w meczu Brazylii z USA mimo wyrównanych setów rywalizacja rozstrzygnęła się w trzech partiach.

Jakub Fordon
reprezentantki Włoch Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentantki Włoch
Do ciekawych spotkań doszło w ostatnim dniu drugiego turnieju Ligi Narodów kobiet. Mimo że reprezentacja Włoch nie występuje w pełnym składzie, to i tak stoczyła zacięty bój z Chinami.

Zakończył się on tie-breakiem, w którym również nie brakowało emocji. Jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Półwyspu Apenińskiego. Włoszki triumfowały w decydującej partii 15:12 i udanie zakończyły drugi turniej LN. Chinki natomiast jeszcze dwa dni temu były niepokonane, a teraz mają bilans 6-2.

Ciekawie zapowiadało się również spotkanie Brazylii z USA. Nie dało się wytypować faworyta tej rywalizacji i można było się spodziewać, że obejrzymy zaciętą walkę o każdy punkt.

I tak też właśnie było. W każdym secie Brazylijki i Amerykanki toczyły równą rywalizację. Jedynie w drugiej partii Brazylia zdobyła 19 punktów i nie powalczyła tak, jak w innych setach.

Ostatecznie odbyły się tylko trzy, bo USA w każdej końcówce było lepsze. Dzięki temu pewnie zwyciężyło i udanie zakończyło rywalizację w drugim turnieju LN.