Superliga: Na Wschodzie bez zmian

Szósta tura zmagań w lidze rosyjskiej nie była tak szybka, jak poprzednia, za to obfitowała w dużą dawkę emocji. Tym razem żadnej drużynie nie udało się odnieść zwycięstwa w trzech setach. Niespodzianką in minus jest słaba postawa stołecznego Dynama w kolejnym spotkaniu. Natomiast wyniki drużyn Polaków ponownie wychodzą na remis.

Kinga Popiołek

Lokomotiw Biełogorie z Łukaszem Kadziewiczem nie zwalnia tempa i utrzymuje pozycję wicelidera Superligi po sześciu kolejkach. Tym razem podopiecznym Giennadija Szypulina przyszło rozegrać pięć skrajnych setów przeciwko Lokomotywowi Nowosybirsk. Siatkarze z Biełgorodu przegrywali wyraźną różnicą punktów partie, wygrywając początkowo na przewagi. Jednak w ostatecznym rozrachunku to oni zachowali więcej zimnej krwi i mogli dopisać do swojego konta kolejne zwycięstwo. W jego odniesieniu pomagał Kadziewicz, zdobywca 5 punktów (4 atakiem, 1 zagrywką). Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Polaka, dlatego przed finałową partią trener pozwolił mu nieco odpocząć wpuszczając na zmiany.

Wciąż nie ma szczęścia u naszych wschodnich sąsiadów Zbigniew Bartman. Tym razem jego drużyna, Gaprom-Jugra Surgut, musiała uznać wyższość Jarosławla Jarosławicz. To już kolejna tura zmagań, w jakiej zespół Polaka nie zdobył żadnych punktów, co w konsekwencji spowodowało spadek na przedostatnie miejsce w lidze.

6. kolejka była ostatnią przed miesięczną przerwą w zmaganiach. Powrót na parkiety Superligi nastąpi 28. listopada. Dzień później spotkania rozegrają drużyny z Polakami w składzie. Gazprom na wyjeździe zmierzy się z Nowosybirskiem, a Biełogorie uda się do Ufy.

Wyniki 6. kolejki Superligi

Tjumień - Ural Ufa 1:3 (26:28, 13:25, 25:22, 12:25)
Fakieł Nowyj Uriengoj - Iskra Odincowo 1:3 (25:20, 26:28, 27:29, 24:26)
Gazprom-Jugra Surgut - Jarosławl Jarosławicz 1:3 (22:25, 25:23, 22:25, 18:25)
Lokomotiw Biełogorie - Lokomotiw Nowosybirsk 3:2 (15:25, 28:26, 16:25, 25:20, 15:10)
Dynamo Moskwa - Lokomotiw Izumrud 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 23:25)
Dynamo-Jantar Kaliningrad - Zenit Kazań 2:3 (25:21, 18:25, 30:28, 14:25, 9:15)