Spięcie podczas meczu Polaków. Doszło do szarpaniny

Dużo emocji - nie tylko tych sportowych - towarzyszyło rywalizacji siatkarzy do lat 21 podczas meczu Polska - Bułgaria na mistrzostwach świata w Bahrajnie. Po pierwszym secie doszło do przepychanek.

Krzysztof Kaczmarczyk
Przepychanki podczas meczu Polska - Bułgaria YouTube / Volleyball World / Przepychanki podczas meczu Polska - Bułgaria
Po dwóch seriach gier fazy grupowej mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn do lat 21 Polacy i Bułgarzy mieli pewny awans do najlepszej ósemki turnieju.

Bezpośrednia rywalizacja toczyła się zatem o pierwsze miejsce w grupie i utrzymanie miana niepokonanych. Z wygranej 3:2 (25:23, 26:28, 25:17, 22:25, 15:11) finalnie cieszyć mogli się Bułgarzy.

Dość niespodziewanie gorąco zrobiło się po pierwszym secie, gdy drużyny zamieniały się stronami. W pewnym momencie doszło do spięcia dwóch zawodników: Aleksandra Nikołowa i Tytusa Nowika.

Po chwili pod siatką byli już niemal wszyscy i obie ekipy trzeba było rozdzielać, a Nowik dostał burę od przedstawicieli sztabu Biało-Czerwonych.

Zamieszanie ostatecznie zakończyło się dwoma czerwonymi kartkami - po jednej dla zawodnika z Polski i Bułgarii.

Kolejna faza mistrzostw w Bahrajnie rozpocznie się we wtorek, 11 lipca. Drużyny rywalizować będą nadal w formie grup, z których dwie najlepsze uzyskają awans do półfinałów.