Reprezentacja Polski rozpędza się na mistrzostwach Europy

W trzecim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy reprezentacja Polski U-17 odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem nasi młodzi siatkarze pokonali Finlandię 3:1.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Polski U-17 Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski U-17
Reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła rywalizację na mistrzostwach Europy od fazy grupowej. W niej osiem zespołów walczy o dwa pierwsze miejsca, gwarantujące awans do półfinału.

Nasi siatkarze na inaugurację zmierzyli się z Hiszpanią. Spotkanie to zakończyło się porażką Polski 1:3. W drugim meczu Biało-Czerwoni rozbili Serbię 3:0.

Z bilansem 1-1 i piątym miejscem w grupie Polacy przystąpili do kolejnego pojedynku. Tym razem ich rywalem była Finlandia.

Premierowa odsłona tej rywalizacji była jednostronna. Finowie prezentowali się zdecydowanie lepiej, dzięki czemu zwyciężyli 25:16. Po zmianie stron to nasza reprezentacja była solidniejsza i ostatecznie po dwóch setach mieliśmy remis.

W kolejnej partii nastąpiła dominacja Biało-Czerwonych, która przełożyła się na wygraną 25:14. W czwartym secie rywale po raz kolejny nie dobili do granicy 20. punktów i ostatecznie nasi siatkarze zwyciężyli całe spotkanie 3:1.

Polska - Finlandia 3:1 (16:25, 25:18, 25:14, 25:18)