Miłe złego początki. Polki z pierwszą porażką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski U-19
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski U-19

Reprezentacja Polski U-19 kobiet udanie rozpoczęła spotkanie z USA, zwyciężając premierową odsłonę. W kolejnych setach to Amerykanki spisywały się lepiej, dzięki czemu wygrały 3:1. To pierwsza porażka naszych siatkarek na mistrzostwach świata.

Po trzech spotkaniach na mistrzostwach świata reprezentacja Polski U-19 kobiet była niepokonana. Turniej nasze siatkarki rozpoczęły od zwycięstwa z Meksykiem (3:1), potem uznać wyższość Biało-Czerwonych musiała Korea Południowa (3:0) i Serbia (3:2).

Z uwagi na to, że w grupie rywalizuje sześć reprezentacji i awans uzyskują cztery, po dwóch zwycięstwach Polki miały zapewnioną grę w 1/16 finału. Teraz jednak robią wszystko, by mieć jak najwyższe miejsce po pierwszej fazie turnieju.

W starciu z Amerykankami to rywalki były faworytkami. Starcie jednak zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem mierzyły się jedyne niepokonane drużyny z grupy D.

Dopiero w połowie seta nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie (11:9). Jednak seria punktowa rywalek sprawiła, że udało im się ponownie zbudować przewagę (17:15). Mimo wszystko do samego końca oglądaliśmy wyrównany bój przy którym nasze siatkarki zapewniły sobie piłkę setową. W kolejnej akcji udało im się skończyć kontrę i dzięki temu wyszły na prowadzenie w meczu.

W drugiej partii podrażnione Amerykanki szybko zbudowały przewagę (11:6). Ta niestety dla Polek wzrastała i ostatecznie w tej odsłonie rywalizacji Biało-Czerwonym nie udało się nic wskórać (16:25).

Trzeci set ponownie należał do siatkarek z USA. Przy prowadzeniu 14:7 nasza reprezentacja była w tarapatach, z których mimo walki nie udało się wyjść. W końcówce Polska zniwelowała stratę do dwóch punktów (22:24), ale wówczas rywalki postawiły kropkę nad "i".

W kolejnej odsłonie ponownie zawodniczki z Ameryki Północnej w mgnieniu oka odskoczyły (10:5). Biało-Czerwone zniwelowały stratę do dwóch "oczek" (11:13), ale chwilę później USA wróciło do swojej przewagi. Gdyby tego było mało, ta później wzrosła do dziewięciu punktów (22:13). Set ten potoczył się jeszcze gorzej niż pierwszy, bowiem Polki przegrały 15:25.

Tym samym niepokonane Amerykanki są już pewne pierwszego miejsca w grupie. Polki powalczą natomiast o drugie z Japonkami. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 21:00 czasu polskiego.

USA - Polska 3:1 (23:25, 25:16, 25:22, 25:15)

Przeczytaj także: Psychofan groził siatkarce. Zamierzał oblać jej twarz kwasem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty