Coraz lepszy widok. Zobacz tabelę po drugiej wygranej Polek

Polskie siatkarki w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy 2023 w czterech setach pokonały Węgierki. Tabela grupy A wygląda dla naszego zespołu coraz ciekawiej.

Adrian Nuckowski
Reprezentacja Polski siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek
Po pewnym zwycięstwie nad reprezentacją Słowenii, polskie siatkarki tym razem dość nieoczekiwanie straciły seta z najniżej notowanymi w grupie Węgierkami. Ostatecznie Biało-Czerwone triumfowały 3:1, a ich rywalki zanotowały już trzecią porażkę w turnieju.

Zgodnie z przewidywaniami swoje drugie spotkanie wygrały Serbki, które podobnie, jak Polki pokonały Słowenię 3:0. Kluczowym meczem, który zapewne zadecyduje o czołowych pozycjach w grupie A, będzie starcie Biało-Czerwonych z aktualnymi mistrzyniami świata.

Drugą pozycję zajmują Belgijki, które także jeszcze nie doznały porażki. Z jedną wygraną czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do 1/8 finału zajmują Ukrainki.