Piękny widok po meczu Polek. Zobacz tabelę po wygranej nad Słowenią

Siatkarki reprezentacji Polski nie zawiodły w pierwszym swoim meczu na mistrzostwach Europy 2023. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Słowenię w trzech setach. Sprawdź jak wygląda tabela grupy A po meczu Biało-Czerwonych.

Jacek Pawłowski
Reprezentacja Polski kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski kobiet
Niewiele emocji było w pierwszych trzech meczach mistrzostw Europy grupy A. Po komplet punktów zgodnie z oczekiwaniami sięgnęły reprezentacje Belgii, Serbii i Polski. Wszystkie trzy zespoły nie miały dla rywalek taryfy ulgowej, triumfując pewnie w trzech setach.

Mecz ze Słowenią był 203 spotkaniem Biało-Czerwonych w historii mistrzostw Europy. Aktualny bilans  reprezentacji Polski to 125 zwycięstw - 78 porażek.

Ze Słowenią zmierzyliśmy się na turnieju po raz trzeci i podobnie jak w meczach rozegranych w 2015 roku w Apeldoorn i 2019 roku w Łodzi triumfowaliśmy 3:0.

Wszystko wskazuje na to, że podopieczne Stefano Lavariniego utrzymają wysoką lokatę przez najbliższe kilka dni. Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będą bowiem Węgierki, które na inaugurację przegrały w Gandawie z Belgią 0:3. Ten mecz rozegrany zostanie w niedzielę 20 sierpnia o godz. 20.00.