MŚ: Polki kompletnie rozbite

Reprezentacja Polski kobiet U-21 walczy o 9. miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata. W ostatnim meczu grupy G nasze siatkarki zostały rozbite przez Argentynę, którą pokonały na inaugurację.

Jakub Fordon
Reprezentacja Polski U-21 siatkarek Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski U-21 siatkarek
Podczas trwających młodzieżowych mistrzostw świata reprezentacja Polski kobiet U-21 nie wyszła z grupy. Z tego powodu jasne stało się, że powalczy tylko i wyłącznie o 9. miejsce. Z tego powodu rywalizuje obecnie w grupie G.

Dotychczas Biało-Czerwone nie straciły żadnego seta. Udało im się ograć zarówno Tajlandię, jak i Egipt. Ostatnim grupowym rywalem była Argentyna, którą Polki pokonały w pierwszej fazie grupowej (3:0).

Już od połowy premierowej odsłony budować przewagę zaczęły Argentynki. Przed końcowym fragmentem nasze siatkarki złapały kontakt (19:20), ale to na niewiele się zdało. Ostatecznie premierową odsłonę nasza kadra przegrała 20:25.

W drugiej partii przewaga naszych rywalek zaczęła się krystalizować znacznie szybciej. Tym razem jednak Biało-Czerwone nawet na chwilę nie potrafiły znaleźć odpowiedzi. Szczególnie słabo zaprezentowały się w końcówce, wobec czego przegrały do 16.

Kolejnego seta udanie rozpoczęła nasza reprezentacja (6:3). Jednak co z tego, skoro sześć następnych punktów zgarnęły rywalki. Jednak gdy Argentyna zbudowała pięciopunktową przewagę (21:16), to Polki były w stanie zdobyć jeszcze jedynie dwa "oczka". W tej odsłonie ponownie znacząco odstawały od przeciwniczek, przegrywając 18:25.

Tym samym Argentyna zajęła pierwsze miejsce, a za jej plecami uplasowała się Polska. Oba zespoły uzyskały awans do rywalizacji o lokaty 9.-12.

Polska - Argentyna 0:3 (20:25, 16:25, 18:25)