ME siatkarzy. Polska zagra z gospodarzami. Sprawdź plan dnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023
zdjęcie autora artykułu

Niedziela to siódmy dzień rywalizacji w ME siatkarzy. Do gry wracają Polacy, którzy zmierzą się z gospodarzami grupy C, Macedonią Północną. Łącznie zaplanowano aż osiem meczów.

Do gry wracają zespoły rywalizujące w grupie A, które przeniosły się z Perugii do Ankony. To właśnie tam rozgrywane będą kolejne spotkania. O godzinie 18:00 Estończycy zagrają ze Szwajcarią i zwycięzca tego spotkania zachowa szansę na dalszą grę w ME 2023. Do tej pory obie ekipy zaliczyły po dwie porażki. Bez punktów są także Belgowie, którzy o godzinie 21:00 rozpoczną spotkanie z niepokonanymi Niemcami.

Hiszpania, która sprawiła największą sensację ME - pokonała Bułgarię - tym razem zmierzy się z Finlandią. Będzie to starcie o to, kto wyjdzie z grupy B. Następnie na parkiet wybiegną zawodnicy z Bułgarii i Chorwacji. Gospodarze nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę i zrobią wszystko, by odnieść zwycięstwo.

W Skopje znów zagrają Polacy. Biało-Czerwoni mają na swoim koncie komplet dwóch zwycięstw i w niedzielę walczyć będą o trzeci triumf. Zmierzą się z siatkarzami Macedonii Północnej, którzy wspierani będą przez licznych kibiców. Wcześniej odbędzie się spotkanie outsiderów grupy: Duńczyków i Czarnogórców.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sabalenka wystartowała. "Szczególne miejsce w moim sercu"

W grupie D wszystkie ekipy mają jeszcze szanse na awans. O godzinie 17:00 rozpocznie się mecz Greków z Rumunami. Oba zespoły dotąd wygrały po jednym meczu i triumf przybliży je do zapewnienia sobie dalszej gry w mistrzostwach Europy. Następnie kibice w Tel Awiwie będą głośno wspierać Izrael w meczu z Portugalią.

Plan dnia:

Grupa A (Ankona):

Estonia - Szwajcaria (godz. 18:00)

Belgia - Niemcy (godz. 21:00)

Grupa B (Warna):

Hiszpania - Finlandia (godz. 17:30)

Bułgaria - Chorwacja (godz. 20:30)

Grupa C (Skopje):

Dania - Czarnogóra (godz. 17:00)

Polska - Macedonia Północna (godz. 20:00)

Grupa D (Tel Awiw):

Grecja - Rumunia (godz. 17:00)

Izrael - Portugalia (godz. 20:00)

Czytaj także: Wicemistrzowie Europy ciągle niepokonani w Warnie Mocne stanowisko Polaków. Jest bojkot!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski wygra mecz z Macedonią Północną?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)