Francja wytrzymała ciśnienie w końcówkach setów

Reprezentacja Francji rozpoczęła mistrzostwa Europy od zdobycia kompletu punktów. Choć mógłby na to wskazywać wynik 3:0, to pokonanie Turcji nie było banalnym zadaniem. W środę zwyciężyła już także Słowenia.

Mecz Francja - Turcja w mistrzostwach Europy 2023 Materiały prasowe / CEV / Mecz Francja - Turcja w mistrzostwach Europy 2023
W trzecim dniu mistrzostw Europy do gry weszła między innymi Francja, która jest wśród kandydatów do zdobycia medali. Na jej drodze stanęła Turcja, w której męska siatkówka, przede wszystkim w klubowym wydaniu, stara się wychodzić z cienia kobiecej. Drużyna znad Bosforu nie zamierza być dostarczycielem punktów w grupie.

Francuzi nie pozwolili Turkom poszaleć, choć długimi fragmentami rywalizacja była wyrównana. Drużyna znad Bosforu była blisko rozstrzygnięcia drugiego seta, w którym miała nawet piłkę setową. Francja wybroniła się w najtrudniejszym momencie meczu i w trzecim secie, w kolejnej walce na przewagi, zapewniła sobie zwycięstwo 3:0.

Słowenia już kilkakrotnie zaszła za skórę Polakom w mistrzostwach Europy. Także tym razem chce namieszać w czempionacie. Na razie musi poradzić sobie w grupie, w której jej pierwszym przeciwnikiem była Ukraina. Od początku poprzedniej dekady Słowenia wygrała w pięciu z siedmiu meczów z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Słowenia potrzebowała do pokonania Ukrainy czterech partii. To dlatego, że rozpoczęła mecz ospale i zaliczyła potknięcie w pierwszym secie. Później, z trudem, bo z trudem, ale przejęła inicjatywę i nie pozwoliła sobie na poważniejszą wpadkę. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1 dla faworyta.