Główny rywal Polski w grupie wystartował efektownie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Holandii w meczu z Czarnogórą
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Holandii w meczu z Czarnogórą

Polska jest głównym kandydatem do awansu z pierwszego miejsca w grupie mistrzostw Europy siatkarzy. Teoretycznie najgroźniejszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Holandia. Rozpoczęła ona turniej od pokonania 3:0 Czarnogóry.

Holandia rozpoczęła w czwartek występ w mistrzostwach Europy siatkarzy. Nie pozwoliła sobie na potknięcie w wygranym 3:0 meczu z Czarnogórą. Drużyna z Bałkanów nie przekroczyła granicy 20 zdobytych punktów w ani jednym secie.

Największa przewaga Holandii nad współgospodarzem turnieju była w serwisie. Siatkarze z Beneluksu zaserwowali siedem asów przy dwóch Czarnogórców. Swoimi zagrywkami zaskakiwali najmocniej Fabian Plak oraz Twan Wiltenburg. Więcej punktów od wspomnianego Fabiana Plaka zdobył tylko Nimir Abdel-Aziz, który pomógł wywalczeniem 14 "oczek".

Holandia będzie drugim przeciwnikiem Polski w grupie. Do starcia z Pomarańczowymi dojdzie w piątek. Z kolei Czarnogóra będzie rywalem Biało-Czerwonych na zakończenie fazy grupowej.

W innym meczu Serbia zwyciężyła 3:1 z Belgią. Drużyna z Bałkanów nie bez problemu odniosła drugą wygraną w turnieju po pokonaniu 3:0 Szwajcarii. Belgia rozstrzygnęła jedynie drugiego seta, a to było za mało do zapunktowania. Topowym zawodnikiem meczu był Pavle Perić, który zdobył 14 punktów. Wspierał go między innymi znany z polskich hal Aleksandar Atanasijević.

Faza grupowa ME 2023:

Grupa A:

Serbia - Belgia 3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

Grupa C:

Czarnogóra - Holandia 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Holandia wygra minimum cztery mecze w grupie mistrzostw Europy?