Serbia rozpoczęła od spacerku. Nie tylko ona sprawiła lanie rywalom

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii
WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Serbii wygrała 3:0 ze Szwajcarią w pierwszym meczu mistrzostw Europy siatkarzy. W trzech setach rozprawili się z przeciwnikami również Portugalia oraz Finlandia.

Serbia chce ponownie był wiodącą siłą siatkarską na kontynencie. Pierwszym sprawdzianem dla zespołu z Bałkanów był mecz ze Szwajcarią, który miał być przetarciem przed poważniejszymi wyzwaniami. Serbia zwyciężyła 3:0 i w ani jednym secie nie pozwoliła rywalom na przebicie się przez granicę 20 punktów.

Portugalia rozprawiła się w trzech setach z Rumunią. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego rozpoczęła mecz energicznie, a kiedy znalazła słabe punkty przeciwnika, potrafiła je wykorzystać. Rumunia tylko w trzecim ostatnim secie przebiła się przez granicę 20 punktów, jednak nie zdołała przedłużyć konfrontacji. Portugalia zaliczyła perfekcyjny start.

Także Finlandia cieszyła się ze zwycięstwa 3:0, a jej przeciwnikiem była Chorwacja. W pierwszym i w drugim secie drużyna z północy Europy zamykała rozgrywkę punktem na 25:19. Trzecia partia była nieco dłuższa, ale także Finlandia okazała się lepsza od zespołu z Bałkanów. Po akcji na 25:22 mogła dopisać sobie w tabeli grupy komplet punktów.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Pojedynek Macedonii Północnej z Danią można było nazwać meczem siatkarskich kopciuszków. Dokonania obu nacji na arenie międzynarodowej są bardzo skromne. Wygrana w bezpośrednim starciu wydawała się być przepustką do walki o awans do fazy pucharowej. Macedonia Północna zwyciężyła z niedoświadczonym rywalem 3:1.

Faza grupowa ME 2023:

Grupa A:

Szwajcaria - Serbia 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)

Grupa B:

Finlandia - Chorwacja 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Grupa C:

Macedonia Północna - Dania 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22)

Grupa D:

Rumunia - Portugalia 0:3 (19:25, 18:25, 23:25)

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Serbia będzie najlepsza w grupie mistrzostw Europy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)