Rywale stali i patrzyli. Ależ "gwóźdź" Polaka [WIDEO]

Imponująco polscy siatkarze rozpoczęli mistrzostwa Europy. Ich dominację nad Czechami najlepiej obrazuje wykończenie piłki setowej w pierwszym secie. Ten pokaz siły po prostu trzeba zobaczyć.

Szymon Łożyński
Atak ze środka Jakuba Kochanowskiego Twitter / polsatsport / Atak ze środka Jakuba Kochanowskiego
Sparingi przed mistrzostwami Europy nie napawały optymizmem, ale wygląda na to, że była to tylko "zasłona dymna".

Czempionat wicemistrzowie świata rozpoczęli z wysokiego c. Ich rywale Czesi nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Polacy wygrali 3:0 i w dobrym stylu rozpoczęli walkę o złoty medal (relacja TUTAJ).

W spotkaniu nie brakowało widowiskowych akcji Biało-Czerwonych. Ręce same składały się do oklasków chociażby po tym, co podopieczni Nikoli Grbicia pokazali na koniec premierowej partii.

Przy stanie 24:17 rywale serwowali. Kamil Semeniuk dograł "w punkt" piłkę do Grzegorza Łomacza. Rozgrywający polskiej kadry natychmiast "uruchomił" Jakuba Kochanowskiego, a środkowy wbił przysłowiowego gwoździa na drugą stronę siatki. To było efektowne i efektywne zakończenie seta.

Zobaczcie akcję Polaków na 1:0 w setach:

W drugim meczu grupowym, w piątek 1 września o 20:00, Polacy zmierzą się z Holandią.

Polscy siatkarze zostaną mistrzami Europy?