Pełna kontrola Słowenii. W innym meczu siatkarze walczyli ponad 2,5 godziny

Słowenia z drugim zwycięstwem w mistrzostwach Europy siatkarzy. Tym razem wygrała 3:0 z Finlandią. Rywalizacja Rumunii z Turcją zakończyła się po ponad 2,5 godzinach walki.

Reprezentacja Słowenii w meczu mistrzostw Europy Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Słowenii w meczu mistrzostw Europy
Słowenia jest kandydatem do awansu z pierwszego miejsca w grupie. Na jej najgroźniejszych przeciwników wyrastają Hiszpania oraz Bułgaria, dlatego w meczu z takim zespołem jak Finlandia konieczne było odniesienie zwycięstwa. Zespół znad Adriatyku przystąpił do piątkowego spotkania po pokonaniu 3:1 Ukrainy.

Słowenia nie oddała Finom ani jednego seta. Drużyna z północy kontynentu starała się naciskać na faworyta, ale nie doprowadziła do ani jednej zaciętej końcówki partii. Najwięcej punktów dla zespołu znanego z polskich hal Gheorghe Cretu zdobywali Rok Mozić oraz Klemen Cebulj.

Rumunia potrzebowała trzech meczów do odniesienia pierwszego zwycięstwa w mistrzostwach. Wcześniej poniosła porażki z Portugalią oraz Izraelem. W piątek zmierzyła się z Turcją, która liczyła na odbudowanie się po spodziewanej przegranej z Francją. Przed rozpoczęciem meczu przedostatnia w tabeli Rumunia sąsiadowała z ostatnią Turcją.

Podopieczni Sergiu Stancu okazali się lepsi 3:2. Od początku meczu przystąpili do natarcia i choć po wygranym, pierwszym secie, nastąpiła porażka w drugiej partii, to niebawem Rumunia ponownie doszła do głosu. Przy prowadzeniu 2:1 i 19:15 w czwartym secie zanosiło się na komplet punktów dla Rumunii, ale nagle straciła sześć punktów z rzędu i postawiła na swoim dopiero w grze na przewagi w tie-breaku. Konfrontacja trwała ponad 2,5 godziny.