Celem komplet zwycięstw. Gdzie oglądać na żywo Polska - Czarnogóra?

Reprezentacja Polski siatkarzy zna już rywala w fazie pucharowej, ale najpierw musi dopełnić formalności w grupie. Ostatnim akcentem będzie starcie z bardzo przeciętną Czarnogórą. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Robert Czykiel
Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy podczas ME 2023
Reprezentacja Polski jest już pewna awansu do fazy pucharowej, a także ma zapewnione pierwsze miejsce w grupie. Biało-Czerwoni mogą spokojnie szykować się do poważniejszych wyzwań, a najbliższy mecz będzie formą treningu. Przed nami spotkanie Polska - Czarnogóra. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Nerwowo tylko przez moment

Polscy kibice mogą odczuwać lekkie znużenie na początku siatkarskich mistrzostw Europy. Wszystko przez to, że nasi siatkarze są zbyt mocni dla przeciwników. Kolejny mecz fazy grupowej potwierdził, że Biało-Czerwoni na razie są na zupełnie innym poziomie.

W przedostatnim meczu grupowym Polacy mierzyli się z Danią. Początek mógł niektórych fanów zaskoczyć, bo rywal starał się dotrzymywać tempa i minimalnie przegrał pierwszego seta 23:25. To jednak były miłe złego początki.

- Zrobiło się nerwowo. Punkt za punkt gra się inaczej. Duńczycy złapali entuzjazm. Niektóre akcje zagrali na bardzo wysokim poziomie. Gdy wygraliśmy końcówkę pierwszego seta, to potem było już nam dużo łatwiej - mówił potem w Polsacie Sport Aleksander Śliwka.

W drugiej części spotkania byliśmy świadkami totalnej demolki. Podopieczni Nikoli Grbicia rozbili Duńczyków 25:9, co w siatkówce zdarza się niezwykle rzadko. W ostatnim secie już tak dobrze nie było, ale nasi zawodnicy dopełnili formalności, zwyciężając 25:20.

Czarnogóra nie powinna nam zagrozić

Reprezentacja Polski już przed starciem z Duńczykami była pewna awansu oraz pierwszego miejsca w swojej grupie. Trzeba zatem docenić, że nie dopadło zawodników rozluźnienie, zrobili swoje i nadal są niepokonani podczas mistrzostw Europy.

Wszystko wskazuje na to, że grupę zakończymy z kompletem punktów. Trudno uwierzyć, że na ostatniej prostej Biało-Czerwonych zatrzyma Czarnogóra. To jedna z najsłabszych drużyn turnieju, która wygrała tylko jedno spotkanie i to właśnie z Danią.

Pozostałe mecze Czarnogórcy przegrywali do zera i tak samo powinno być w środowe popołudnie. Nasi siatkarze pewnie myślami są już w fazie pucharowej, ale musieliby mieć wybitnie zły dzień, aby z drużyną takiej klasy dać sobie wygrać nawet jednego seta.

Ostatni test przed Belgią

Ostatni etap fazy grupowej ma być dla Polaków formą przygotowań do 1/8 finału. Wiadomo już, że kolejnym naszym rywalem będzie Belgia. Trener Grbić będzie mógł przetestować różne warianty, bo potem taka okazja już się nie przytrafi.

Co ciekawe, z Czarnogórą graliśmy trzy razy w historii. Najlepsze jest to, że to nasz rywal dwa razy był górą. Te zwycięstwa jednak miały miejsce w 2014 roku w rozgrywkach nieistniejącej już Ligi Europejskiej.

Kiedy i gdzie oglądać Polska - Czarnogóra? Mecz odbędzie się w środę 6 września o godzinie 17:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP.

Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są przeznaczone do powszechnego i nieodpłatnego odbioru również w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną.

ME: Polacy zwieńczą fazę grupową. Szokujący bilans z rywalem >>