Znamy pary półfinałowe mistrzostw Europy. Polacy trafili najgorzej jak mogli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Znamy komplet par półfinału mistrzostw Europy siatkarzy. Rywalizacja o medale toczyć się będzie w Rzymie. W grze pozostały już tylko cztery reprezentacje - Polska, Słowenia, Włochy i Francja.

W tym artykule dowiesz się o:

W trwających od 28 sierpnia mistrzostwach Europy rozegrano 72 mecze. Z 24 zespołów, które przystąpiły do rywalizacji w grze o medale pozostały już tylko cztery. Reprezentacje Polski, Słowenii, Francji i Włoch na decydujące spotkania przeniosą się do Rzymu. To właśnie w Wiecznym Mieście poznamy medalistów tegorocznego championatu Starego Kontynentu.

W pierwszej parze naprzeciwko siebie staną reprezentacje Polski i Słowenii. Dla podopiecznych Nikoli Grbicia to nie najlepsza wiadomość. Rywal jest doskonale znany Biało-Czerwonym. Siatkarze znad Adriatyku to jeden z czterech zespołów, obok NRD, ZSRR i Rosji, z którym nasza drużyna ma... ujemny bilans spotkań w historii europejskiego czempionatu.

Ze Słowenią Polacy na mistrzostwach Europy mierzyli się czterokrotnie. Triumfowaliśmy tylko raz w 2015 roku w fazie grupowej. Co gorsza, nigdy dotychczas nie wygraliśmy z tym przeciwnikiem w fazie play-off. W 2015 roku było 2:3 w ćwierćfinale. Dwa lata później rywale zakończyli nasz udział w zmaganiach po rundzie barażowej 0:3. W 2019 i 2021 roku przegraliśmy dwukrotnie po 1:3 w półfinale.

W drugiej parze rywalizować będą mistrzowie świata Włosi oraz mistrzowie olimpijscy Francuzi. Azzuri to specjaliści, jeśli chodzi o rywalizację w mistrzostwach Europy. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego aż 14 razy stawali na podium. W latach 1989-2005 sześciokrotnie sięgali po złoto. Po raz ostatni zwyciężyli przed dwoma laty.

Trójkolorowi w półfinale Euro po raz ostatni wystąpili w 2015 roku, ostatecznie stając na najwyższym stopniu podium. Z Włochami na mistrzostwach Europy Les Bleus mierzyli się w 2017 roku w ćwierćfinale. Wówczas górą była ekipa znad Loary.

Pary półfinałowe mistrzostw Europy siatkarzy 2023:

Słowenia - Polska czwartek, 14 września godz. 18.00

Włochy - Francja czwartek, 14 września godz. 21.00

Finał mistrzostw Europy zaplanowano na sobotę, 16 września 2023 r.

Czytaj także: Znakomita scena w meczu Polaków. Kaczmarek: To jest piękne "Jesteśmy już gotowi". Jasna deklaracja Polaka po meczu z Serbią

ZOBACZ WIDEO: Wyjątkowy dzień trenera polskiej reprezentacji. Siatkarze nie zapomnieli - Pod Siatką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty