Włosi drżeli o awans. Rywale aż demolowali bandy [WIDEO]

Włosi z dużym trudem awansowali do półfinału mistrzostw Europy siatkarzy. Potrzebowali do tego pięciu setów. Holendrzy zwietrzyli szansę na sprawienie niespodzianki i grali z dużym poświęceniem.

Libero reprezentacji Holandii wpadł w bandy obok boiska Twitter / CEV / Libero reprezentacji Holandii wpadł w bandy obok boiska
Polska, Słowenia, Francja i Włochy - oto kwartet półfinalistów ME 2023. Trzy z tych czterech zespołów staną na podium czempionatu. Nadchodzi czas decydujących rozstrzygnięć w turnieju.

Jako ostatnia do półfinału dostała się reprezentacja Włoch. Mistrzowie świata zrobili to z dużym trudem, ponieważ byli gorsi niż Holandia w pierwszym i w czwartym secie. Dopiero w tie-breaku postawili na swoim i krótko przed północą we wtorek pokonali Pomarańczowych. Wygrana została okupiona dużym zmęczeniem oraz nerwami.

Także w tie-breaku walka była zacięta, co można zobaczyć w skrócie przygotowanym przez CEV. Holandia zwietrzyła szansę na sprawienie niespodzianki i ofiarnie walczyła o każdą piłkę.

Przy stanie 9:8 dla Włoch, Holandia miała szansę na doprowadzenie do remisu. Stało się jednak inaczej mimo poświęcenia libero, który w walce o podbicie piłki staranował bandę za krzesłami dla rezerwowych. Niewiele później Holandia mogła zakończyć piękną akcję, ale jej lider Nimir Abdel-Aziz huknął we włoski blok.

Italia wygrała ważną akcję i uciekła na dobre. Mecz zakończył się mocnym atakiem ponad blokiem na 15:12.