Morawiecki spotkał się z siatkarzami. Zaczął od włoskiego słowa

Po zwycięstwie w mistrzostwach Europy polscy siatkarze spotkali się z Mateuszem Morawieckim. Premier RP swoje przemówienie rozpoczął od włoskiego słowa.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Mateusz Morawiecki / Wilfredo Leon Twitter / Kancelaria Premiera / Monika Pliś/WP SportoweFakty / Mateusz Morawiecki / Wilfredo Leon
Po świetnym meczu finałowym reprezentacja Polski pokonała Włochów 3:0 i wygrała mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni powtórzyli tym samym wyczyn z 2009 roku, kiedy to nasi siatkarze również okazali się najlepsi na Starym Kontynencie.

Tegoroczne mistrzostwa Polacy przeszli suchą stopą i nie doznali ani jednej porażki. Wszyscy nasi rywale byli odprawiani z kwitkiem.

Sukcesu polskim siatkarzom pogratulował Mateusz Morawiecki, który zaprosił całą reprezentację na spotkanie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier RP swoje przemówienie rozpoczął od wypowiedzenia włoskiego słowa.

ZOBACZ WIDEO: Zostaliśmy mistrzami Europy! Zobacz kulisy finału z Włochami

- Żeby tak Włochów w Rzymie 3:0, to "mamma mia", jak wiele osób powiedziało ze zdumienia. Serdeczne gratulacje. Jak legenda naszej siatkówki męskiej, Hubert Wagner, mawiał, liczy się tylko złoto. Ja doceniam wszystkie osiągnięcia, ale ten rok to jest złoto we wszystkich wymiarach (...). To coś naprawdę niesamowitego - zwrócił się do siatkarzy.

- Jesteście po prostu najlepszymi ambasadorami polskiej sprawy - polskości i za to chciałem bardzo serdecznie podziękować. Wasz charakter jest widoczny dla wszystkich. To jak współpracujecie ze sobą jest też wspaniale przez wszystkich postrzegane - kontynuował Morawiecki.

Premier RP nie szczędził słów pochwały w kierunku polskich siatkarzy i od kilku dni mistrzów Europy.

- To najbardziej chciałbym uwypuklić, bo gdziekolwiek nie jadę, to widzę bardzo wyraźnie, że polska siatkówka jest takim czymś absolutnie wyjątkowym. Nie tylko najlepsza w Europie, najlepsza w świecie, bo jestem przekonany, że tacy jesteście, ale też właśnie pokazujecie charakter, wolę walki, determinację i współpracę, i za to bardzo serdecznie dziękuję - zakończył premier RP.

Zobacz także:
Bartosz Kurek ostrzega
Siatkarze przejęli lokal

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×