"Wypadła z 15. piętra". Szokujące doniesienia o śmierci utytułowanej siatkarki

Smutne wieści napłynęły do nas z Brazylii, a dokładnie z Sao Paulo. W wieku 43 lat zginęła była siatkarka, Walewska Moreira de Oliveira.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Walewska Moreira de Oliveira Getty Images / Cameron Spencer / Walewska Moreira de Oliveira
Przyczyny śmierci są szokujące. CNN Brasil przekazuje, iż z ustaleń straży pożarnej wynika, że Walewska Moreira de Oliveira miała wypaść z piętnastego piętra budynku w dzielnicy Jardins.

Była siatkarka jeszcze tego samego dnia brała udział w spotkaniu, na którym promowała swoją biografię. Na ten moment brakuje informacji, czy Brazylijka popełniła samobójstwo, czy też doszło do nieszczęśliwego wypadku.

W trakcie swojej kariery Walewska Moreira de Oliveira osiągała liczne sukcesy. Tym największym było zdobycie złotych medali z reprezentacją Brazylii na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

8 lat wcześniej, na igrzyskach w Sydney, Brazylia z Walewską Moreira de Oliveira w składzie sięgnęła po brązowe "krążki". 43-latka była także wielokrotną mistrzynią, zdobywając złoto w Grand Prix w 2004, 2006 i 2008 roku. Jej ostatnim reprezentacyjnym sukcesem było sięgnięcie po Puchar Wielkich Mistrzyń w 2013 roku.

Dodajmy, że Walewska Moreira de Oliveira swoją karierę zakończyła po sezonie 2021/2022.

Zobacz także:
Vital Heynen spiął się z dziennikarką
Siatkarki wracają do gry o igrzyska

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×