Poznajesz? Minęło już 20 lat. Piękny gest przed meczem siatkarek

Polskie siatkarki odznaczone przez PZPS. "Złotka Niemczyka" pojawiły się w Atlas Arenie, gdzie niemal dokładnie w 20 rocznicę historycznego sukcesu m.in. usłyszały gromkie sto lat od kilkunastotysięcznej publiczności.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Złotka Niemczyka odznaczone Twitter / oficjalny profil Polsat Sport / Złotka Niemczyka odznaczone
28 września 2003 roku. To historyczna data dla polskiej siatkówki kobiet. Właśnie wtedy Biało-Czerwone w finale mistrzostw Europy w Ankarze rozbiły Turczynki 3:0 zdobywając pierwszy, historyczny tytuł.

Władze PZPS z tej okazji zdecydowały się zaprosić bohaterki tamtego wydarzenia do łódzkiej Atlas Areny, gdzie zostały uhonorowane przy okazji meczu Polek z Amerykankami podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

""Złotka" trenera Andrzeja Niemczyka odznaczone w Atlas Arenie" - napisano w mediach społecznościowych Polsatu Sport. Tam opublikowano krótkie nagranie z ceremonii.

Na nagraniu widać m.in. Magdalenę Śliwę czy Dorotę Świeniewicz. Ponad 12-tysięczna publiczność mogła oklaskiwać niemal wszystkie uczestniczki tamtego wydarzenia i odśpiewać im gromkie sto lat.

Ze złotego składu zabrakło jedynie Małgorzaty Glinki, Katarzyny Skowrońskiej i Dominiki Leśniewicz. Nie zapomniano też oczywiście o zmarłych: Agacie Mróz-Olszewskiej i architekcie sukcesu, czyli Andrzeju Niemczyku.

Dodajmy, że Polki swój wielki sukces zdołały powtórzyć również w 2005 roku. Wtedy w Chorwacji pokonały w finale 3:1 Włoszki.

Zobacz także:
Dziwna sytuacja wokół siatkarzy. O co chodzi?
Wiemy, co da Polkom awans na IO

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×