Wszystko jasne przed ostatnim dniem. Sprawdź tabelę grupy Polek

W ostatnim sobotnim meczu "polskiej" grupy w w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu Włochy bez straty seta ograły Niemcy. Sprawdź tabelę po ważnym rozstrzygnięciu dla Biało-Czerwonych.

Jakub Fordon
Reprezentantki Polski w mistrzostwach Europy Materiały prasowe / CEV / Reprezentantki Polski w mistrzostwach Europy
Jedną wpadkę w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu zanotowała reprezentacja Polski kobiet. Nasze siatkarki po tie-breaku musiały uznać wyższość Tajlandii. To mocno pokrzyżowało im szyki.

Kolejna porażka mogłaby pozbawić Polki możliwości awansu na IO przez trwający turniej. Jednak spotkanie z Niemcami również przyniosło sporo emocji. Ostatecznie w tym pojedynku również doszło do tie-breaka, jednak tym razem udało nam się zwyciężyć.

Gorzej wyglądała sytuacja naszej reprezentacji przed meczem z USA, bo to rywalki były niepokonane i podchodziły do rywalizacji w roli faworyta. Jednak nie miało to większego znaczenia, bo nasze siatkarki niespodziewanie zwyciężyły 3:1.

Przed ostatnim dniem rywalizacji sytuacja stała się jasna w momencie, gdy zakończył się ostatni sobotni mecz. W nim Włochy bez straty seta pokonały Niemcy.

Na obecny moment liderem grupy C są właśnie Włoszki. Drugie miejsce zajmują Polki, a trzecie Amerykanki. Zatem wszystko jeszcze się może zdarzyć w kontekście awansu. W grze pozostały tylko te trzy reprezentacje, a dwie pierwsze z wymienionych zmierzą się w niedzielę w bezpośrednim starciu. Zwycięzca na pewno zainkasuje bilet do Paryża.

Początek spotkania Polska - Włochy o godzinie 20:30. Transmisja telewizyjna w TVP Sport i Polsat Sport. Relacje tekstowa dostępna za darmo na portalu WP SportoweFakty.