Posłała asa w decydującym momencie. "Trener mi podpowiedział"

Magdalena Jurczyk przy stanie 23:23 w trzecim secie posłała asa serwisowego, zaskakując skrótem rywalki. Chwilę później Polki wyszły na prowadzenie 2:1 w meczu z USA, który ostatecznie wygrały (3:1).

Dominika Pawlik
Magdalena Jurczyk PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Magdalena Jurczyk
Reprezentacja Polski nie była faworytem w meczu USA, ale tak jak rok temu podczas Mistrzostw Świata 2018, sprawiła niespodziankę i pokonała mistrzynie olimpijskie.

- Pokazałyśmy, że jesteśmy lepsze, potrafimy wygrywać z najlepszymi. A to, że przegrałyśmy z Tajkami kilka dni temu, to znaczy, że potrafiłyśmy się odbudować. To ukazuje nas, jako silną drużynę - mówiła po meczu szczęśliwa Magdalena Jurczyk.

Środkowa zdradziła, że punkt, który zdobyła przy stanie 23:23 zagrywką, był zasługą Stefano Lavarini. - Trener podpowiedział mi, co zrobić i zdało to egzamin. Cieszę się, że udało mi się to wykonać skutecznie - wyjawiła.

W zwycięstwie reprezentacji Polski pomogli też kibice, którzy po raz pierwszy podczas tego turnieju wypełnili Atlas Arenę. - Fani bardzo nam pomogli. Hala była pełna. Fajnie się gra przy tylu ludziach. Dopóki nie ma końca meczu, to może zdarzyć się wszystko. Pokazałyśmy, że mimo porażki w drugim secie, wygrałyśmy spotkanie, zdobyłyśmy 25 punkt w czwartej partii i to jest najważniejsze - podsumowała.

- Bardzo fajnie popracowałyśmy w tym meczu w obronie. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie tak samo - zakończyła Jurczyk.

Polki nie zdobyły jeszcze przepustki na igrzyska olimpijskie, ale przybliżyły się do tego. W sobotę Niemki zagrają z Włoszkami, a w niedzielę Amerykanki z Niemkami i na koniec (o godz. 20:30) Polki z Włoszkami.