Vital Heynen oburzony po turnieju w Polsce. "Okropne"

Reprezentacji Niemiec nie udało się awansować na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W rozmowie z TVP Sport trener kadry Vital Heynen w mocnych słowach ocenił formułę kwalifikacji. - "Zabija się" zawodników w taki sposób - przekonywał.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Vital Heynen PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Vital Heynen
W niedzielę dobiegły końca kwalifikacje olimpijskie. Do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły podzielone na trzy grupy, spośród których wyłoniono szóstkę uczestników przyszłorocznego turnieju.

W tym gronie znalazły się reprezentantki Polski, które wygrały sześć z siedmiu meczów. Zdołały pokonać m.in. mistrzynie olimpijskie - Amerykanki czy dowodzoną przez Vitala Heynena kadrę Niemiec.

Belgijski szkoleniowiec nie krył swojego oburzenia, jeżeli chodzi o format turnieju. Każdy z uczestników miał do rozegrania po siedem meczów w nieco ponad tydzień.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy

- Ta formuła jest okropna - przyznał Heynen w rozmowie z TVP Sport. - Ile meczów jest rozgrywanych bez sensu. (...) Jak się zsumuje żeńskie i męskie kwalifikacje olimpijskie, to łącznie jest rozgrywanych prawie 170 meczów w 15 dni. Kto to będzie oglądać? - dodał.

Heynen podkreślił jednocześnie, że sporo meczów jest rozgrywanych bez sensu i w ten sposób "zabija się" zawodników. Jednocześnie wzrasta ryzyko odniesienia kontuzji. - Bardzo nie lubię tej formuły. Jest zła zarówno dla zawodników, jak i dla siatkówki - tłumaczył.

Belg zwrócił uwagę na to, że niektóre reprezentacje w ciągu jednego sezonu rozegrają aż pięć turniejów. W obronę wziął zespoły z Azji, które niebawem rozpoczną igrzyska azjatyckie.

- W siatkówce potrzebujemy dobrych meczów, a nie żeby było ich jak najwięcej - zakończył.

Czytaj także:
Polskie siatkarki śpiewały piosenkę Dody. Wokalistka zareagowała na nagranie
Bohaterowie z ławki trenerskiej. "Byliśmy odważni. Czasami za bardzo"

Czy zgadzasz się z opinią Vitala Heynena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×