Wyniki zespołu Michała Winiarskiego rozbudzają nadzieje

Reprezentacja Niemiec ma komplet punktów po dwóch kolejkach w kwalifikacjach olimpijskich. Nie pozwoliła sobie na potknięcie również w wygranym 3:1 meczu z Kubą. Na miejscu premiowanym awansem są również Włochy.

Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023
Niemcy nie przylecieli do Rio de Janeiro w roli mocnych kandydatów do awansu do igrzysk olimpijskich. Co prawda mają niższe notowania niż Włochy oraz Brazylia, ale jak dotąd nie pozwolili sobie na potknięcie. Mecze z Iranem oraz Kubą były wyzwaniami dla podopiecznych Michała Winiarskiego, mimo to zdobyli w nich komplet punktów.

W niedzielę nasi zachodni sąsiedzi po raz drugi zwyciężyli 3:1. Zaliczyli falstart w pierwszym secie, ale w późniejszych partiach prezentowali się znacznie lepiej niż Kuba. Niemcy ponownie mogli liczyć na skuteczność Georga Grozera, a największym wsparciem dla atakującego byli tym razem Anton Brehme oraz Ruben Schott.

Na miejscu premiowanym awansem jest również reprezentacja Włoch. Wicemistrzowie Europy rozpoczęli turniej w Rio de Janeiro od przegranego seta z Czechami. Następnie odwrócili wynik wspomnianego meczu na 3:1, a już w niedzielę zwyciężyli 3:0 z Katarem. Italia rozpędza się przed trudniejszymi zadaniami.

Włosi może i bez fajerwerków, ale spokojnie wypunktowali niedoświadczonego na arenie międzynarodowej przeciwnika. Italia nie pozwoliła sobie na potknięcie w żadnym secie. Wygrana 3:0 dała zespołowi z Półwyspu Apenińskiego prowadzenie w grupie kwalifikacji olimpijskich.