Inauguracja PlusLigi dla mistrza Polski

Jastrzębski Węgiel zrobił swoje na początek sezonu w PlusLidze. Na terenie PSG Stali Nysa nie pozwolił sobie na przegranie ani jednego seta.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Kibice doczekali się rozpoczęcia sezonu w PlusLidze. Na inaugurację pokazał się mistrz Polski - Jastrzębski Węgiel, który przystąpił do obrony trofeum.

Jastrzębianie odwiedzili PSG Stal Nysa, która także była zadowolona ze swoich wyników w poprzednim sezonie. Po desperackiej walce o utrzymanie w 2022 roku, tym razem dostała się do ćwierćfinału mistrzostw Polski. W nim została wyeliminowana przez Asseco Resovię Rzeszów i zakończyła rozgrywki na siódmej pozycji.

Jastrzębianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Z Jeanem Patrym, Tomaszem Fornalem czy Norbertem Huberem w szóstce zwyciężyli w pierwszym secie 25:19. Za kierowanie całym zespołem odpowiadał doświadczony Benjamin Toniutti, a drużyna potrafiła pilnować korzystnego wyniku.

W drugim secie gospodarze postawili mocniejszy opór tak, żeby nie pozostawić publiczności w Nysie z poczuciem niedosytu. Stal nacisnęła na faworyta i doprowadziła do walki na przewagi. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju wytrzymała ciśnienie i postawiła na swoim akcją na 30:28. Napędzana przez dobrze dysponowanego Norberta Hubera potrzebowała już tylko jednej, wygranej partii do zamknięcia meczu.

W trzecim secie doszło już do zwieńczenia dzieła przez Jastrzębski Węgiel. Gospodarze, może i ambitni, ale nie potrafili odrobić poniesionych na początku rundy strat. Faworyt rozpoczął sezon od zwycięstwa 3:0, a Stal Nysa będzie musiała poszukać pierwszych punktów w sezonie w teoretycznie prostszych meczach.

PSG Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 28:30, 22:25)

Stal: Kapica, Gierżot, Abramowicz, Żukouski, El Graoui, Zerba, Szymura (libero) oraz Kosiba, Włodarczyk, Szczurek

Jastrzębie: Markiewicz, Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Sedlacek, Popiwczak (libero) oraz Scruders, Sclater, Szymura

MVP: Norbert Huber (Jastrzębie)