Zaskakująca liderka. Punkty, bloki, asy 3. kolejki Tauron Ligi

W drugim tygodniu z rzędu Weronika Gierszewska okazała się najlepiej punktującą siatkarką i prowadzi w rankingu obejmującym wszystkie kolejki. W pozostałych klasyfikacjach zwyciężały Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz Aleksandra Dudek.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec Facebook / ITA TOOLS Stal Mielec / Na zdjęciu: siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec
W kolejce Tauron Ligi połowa meczów zakończyła się tie-breakiem, więc siatkarki z sześciu drużyn miały maksymalnie dużo setów na śrubowanie statystyk indywidualnych. Kosmicznych wyników nie odnotowano, ale przynajmniej o kilku zawodniczkach można śmiało powiedzieć, że nie próżnowały na boisku.

Pierwsza z nich to Weronika Gierszewska, która w drugiej kolejce z rzędu punktowała najlepiej w lidze. Tym razem pomogła 29 punktami w odniesieniu zwycięstwa 3:2 ITA TOOLS Stali Mielec z UNI Opole. Atakowała ze skutecznością 38 procent, a do tego zaserwowała asa i trzy razy zablokowała opolanki.

Siatkarka beniaminka prowadzi po trzech kolejkach w rankingu punktujących sezonu i to zaskoczenie. W klasyfikacji blokujących rządzi na razie Zuzanna Efimienko-Młotkowska, co nie jest już niespodzianką. Środkowa Energi MKS-u Kalisz tym razem sześć razy zatrzymała wrocławianki w przegranym 2:3 meczu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz ruszył do ataku. Ostatnia akcja i... Tylko zobacz!

Palma pierwszeństwa wśród serwujących należy się Aleksandrze Dudek, która ma podobnie mocne wejście w sezon jak Weronika Gierszewska. Nie można powiedzieć tego samego o całej drużynie ŁKS-u Commercecon Łódź. Cztery asy serwisowe Aleksandry Dudek nie uchroniły mistrza Polski przed porażką 0:3 z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Najlepiej punktujące:

1. Weronika Gierszewska (ITA TOOLS Stal Mielec) - 29 punktów
2. Mackenzie May (Grot Budowlani Łódź) - 23 punkty
3. Emilia Mucha (ITA TOOLS Stal Mielec), Ana Olaya (UNI Opole) - 22 punkty

Najlepiej blokujące:

1. Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Energa MKS Kalisz) - 6 bloków
2. Joanna Pacak (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała), Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź), Lucija Mlinar (Energa MKS Kalisz), Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police) - 5 bloków
3. Emilia Mucha (ITA TOOLS Stal Mielec), Marta Orzyłowska (UNI Opole) - 4 bloki

Najlepiej zagrywające:

1. Aleksandra Dudek (ŁKS Commercecon Łódź) - 4 asy
2. Ana Kalandadze (PGE Rysice Rzeszów) - 3 asy
3. Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Julia Nowicka (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała), Kertu Laak (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała), Andrea Mitrovic (Grot Budowlani Łódź), Ana Olaya (UNI Opole), Julia Bińczycka (UNI Opole), Karolina Fedorek (Energa MKS Kalisz), Anna Lewandowska (#VolleyWrocław), Katarzyna Wenerska (PGE Rysice Rzeszów) - 2 asy

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym
Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Czy ITA Tools Stal Mielec utrzyma się w Tauron Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×