Beniaminek znów postraszył. Warta nie dała się zaskoczyć

Exact Systems Hemarpol Częstochowa znów pokazał, że może postraszyć faworytów. Co prawda beniaminek w starciu z Aluron CMC Wartą Zawiercie nie ugrał nawet seta, ale gra była lepsza niż wynik.

Łukasz Witczyk
siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Materiały prasowe / PlusLiga/Artur Kijewski / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół z Zawiercia, który ma zupełnie inne aspiracje niż Norwid. Jednak ambitny beniaminek z Częstochowy w dotychczasowych spotkaniach pokazał, że nie będzie chłopcem do bicia. Sensację Exact Systems Hemarpol sprawił w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie wykorzystał osłabienie przeciwników i wygrał 3:1.

Potwierdzeniem tej tezy był początek spotkania. Zawiercianie prezentowali się dużo skuteczniej i prowadzili 8:2, a następnie 11:4. Kiedy wydawało się, że pierwszą partię z łatwością zwycięży Warta, to ekipa Norwida rzuciła się do odrabiania strat. Było już nawet 20:19, ale częstochowianie nie zdołali odwrócić losów seta. W decydujących momentach gospodarze nie stracili koncentracji i rozprawili się z beniaminkiem.

W drugiej partii siatkarze Exact Systems Hemarpolu nie popełnili błędu z pierwszej odsłony i to oni uzyskali nawet niewielką przewagę (5:2, 6:3), jednakże gospodarze błyskawicznie doprowadzili do remisu, a to zasługa zagrywek Miguela Tavaresa Rodriguesa. Później to zawiercianie dyktowali warunki gry i powiększali swoją przewagę (15:11, 17:12). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i po kilku minutach to częstochowianie prowadzili 19:18. To było jednak wszystko, na co było stać gości. Znów w końcówce Warta nie dała sobie wydrzeć triumfu.

Trzeciego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Dzięki świetnym zagrywkom Karola Butryna odskoczyli rywalom (5:1). Tym razem Warta nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Dobra gra blokiem pozwoliła na podwyższenie prowadzenia (12:4). Zawiercianie nie stracili koncentracji i zdominowali swoich przeciwników. Wygrali do 14, a całe spotkanie 3:0.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)

Warta: Kwolek, Bieniek, Butryn, Clevenot, Zniszczoł, Tavares, Perry (libero) oraz Łaba, Kozłowski, Gąsior, Schamlewski.

Exact Systems: Sobański, Hain, Borkowski, Kogut, Schmidt, Kowalski, Takahashi (libero), Jaskuła (libero) oraz Keturakis, Dulski, Bouguerra, Espeland, Janus.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues (Aluron CMC Warta Zawiercie).