Ligue A: Popis Gromadowskiego w meczu z Avignon

Paris Volley po dwutygodniowej przerwie ze świetnym skutkiem powróciło do rozgrywek Ligue A we Francji. Tym razem zespół ze stolicy Francji pokonał na wyjeździe drużynę z Avignon 1:3.

Wojciech Lehmann

Pauzujący w zeszłej kolejce z powodu zagrożenia epidemią wirusa A/H1N1 siatkarze Mauricio Motty Paesa odnieśli dość pewne zwycięstwo w kolejnej serii rozgrywek. Tym razem Paryżanie odebrali punkty beniaminkowi z Avignon tracąc w meczu tylko jednego seta. Pierwszoplanową postacią w zespole Paris Volley w tych zawodach był Marcel Gromadowski. Polak przez cały mecz brylował na parkiecie, a jego zdobycze punktowe w tym meczu są zdecydowanie najlepsze w tym sezonie. Nasz atakujący, którego Daniel Castellani powołał na Puchar Wielkich Mistrzów zdobył dla swojego zespołu aż 32 punkty przy kapitalnej 60 proc. skuteczności w ataku. Gromadowski w meczu z Avignon nie błyszczał tylko w ataku. Absolwent spalskiego SMS zagrał bardzo dobrze w zagrywce. Po jego serwisach aż czterokrotnie Paryżanie zapisywali na swoim koncie kolejne punkty. Jakby do tego dorobku doliczyć jeszcze punktowy blok to wychodzi kapitalny rezultat co w kontekście reprezentacji może tylko cieszyć.

Po stronie pokonanych najlepiej zaprezentował się Marokańczyk Hicham Esseddyq - zdobywca 16 punktów.

Avignon - Paris Volley 1:3 (23:25, 15:25, 25:19, 20:25)

Avignon - Bonon 5, Esseddyq 16, Begue 7, Frontin 9, Vallee 7, Stanković 10 oraz Daguerre (libero), Perez

Paris - Bazin 7, Gromadowski 32, van der Veen 8, Fischer 8, Novak 9, Antony 6 oraz Skorc (libero), Balandzić, Bleuze