Chemik Police najmocniejszy na półmetku Tauron Ligi

Grupa Azoty Chemik Police umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli Tauron Ligi. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego zwyciężyła 3:0 z Energa MKS-em Kalisz.

Marlena Kowalewska WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marlena Kowalewska
Grupa Azoty Chemik zmierzył się z przeciwnikiem, z którym ma rewelacyjny bilans. Od czasu awansu do Tauron Ligi zespół z Polic odniósł komplet 13 zwycięstw z Energa MKS-em Kalisz. Tylko raz drużyna z Wielkopolski urwała punkt Chemikowi, a wydarzyło się to w zakończonym tie-breakiem meczu w styczniu 2021 roku.

Policzanki są liderkami Tauron Ligi i coraz mocniej zadomawiają się na pierwszym miejscu w tabeli. Chemik odniósł 10. zwycięstwo w 11 meczach przed półmetkiem sezonu zasadniczego. Jedynym klubem, który jak dotąd pokonał podopieczne Marco Fenoglio, był ŁKS Commercecon Łódź.

Z kolei Energa MKS Kalisz jest zespołem ze środka tabeli. Pięć wygranych w 11 kolejkach co prawda pozwala znajdować się na miejscu premiowanym awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski, ale na razie bardziej zanosi się, że kaliszanki będą tej pozycji bronić niż będą ją poprawiać.

Sam początek meczu był nerwowy z obu stron. Jako pierwsza opanowały drżenie nadgarstków gospodynie i głównie dzięki Salisze Sahin zdobyły prowadzenie 7:3. Kiedy zaliczka powiększyła się na 12:7, była druga przerwa na żądanie trenera Marcina Widery. Były jeszcze trzy zmiany w składzie zespołu z Kalisza, ale żadna nie odmieniła losu partii. Dobre ataki i bloki Turczynki dały zwycięstwo 25:17 Chemikowi.

Zaliczka 3:0 na początku drugiego seta zapowiadała dalszą dominację policzanek, ale tym razem wynik jeszcze raz zahuśtał, zanim Chemik odjechał na dobre. Kluczowe było jego przyspieszenie od 8:9 do 14:9. Marco Fenoglio wprowadził nawet dublerki, co nie przeszkodziło Chemikowi w kontrolowaniu sytuacji na boisku. Tym razem runda zakończyła się wynikiem 25:18.

Konfrontacja nie miała pasjonującej historii. Ciśnienie podnosiło się głównie trenerowi Marcinowi Widerze, który zobaczył żółtą kartkę. Sama gra była jednostronna, a Chemik potwierdził wyższość wynikiem 25:14 w trzecim secie.

Na początek rundy rewanżowej w sezonie zasadniczym Chemik podejmie ITA TOOLS Stal Mielec, a Energa MKS Kalisz odwiedzi MOYA Radomkę Radom.

Grupa Azoty Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:17, 25:18, 25:14)

Chemik: Kowalewska, Fedusio, Sahin, Wasilewska, Korneluk, Honorio, Grajber (libero) oraz Ding, Mędrzyk, Inneh-Verga, Jagła (libero)

MKS: Grabka, Drużkowska, Mlinar, Efimienko-Młotkowska, Fedorek, Rasińska, Śliwa (libero) oraz Wawrzyniak, Bosković, Kuligowska, Cygan

MVP: Bruno Honorio (Chemik)