Grali nieco ponad godzinę. Beniaminek Tauron Ligi przejechał się po rywalu

ENEA Energetyk Poznań nie miał czego szukać w spotkaniu ze ITA TOOLS Stalą Mielec. Beniaminek Tauron Ligi zwyciężył w trzech setach i potrzebował na to nieco ponad godziny. Tym samym poznaliśmy pierwszego ćwierćfinalistę Pucharu Polski.

Jakub Fordon
Zawodniczki ITA Tools Stal Mielec Materiały prasowe / Tauron Liga / Zawodniczki ITA Tools Stal Mielec
W środę, 20 grudnia zainaugurowano 1/8 finału Pucharu Polski kobiet. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się zespoły, które jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowały na zapleczu Tauron Ligi. Obecnie ITA TOOLS Stal Mielec jest beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W pierwszej lidze ENEA Energetyk Poznań został dwukrotnie ograny przez zespół z Mielca. Teraz stanął przed szansą zrewanżowania się za poprzednie spotkania, ale nie był faworytem.

Już premierowa odsłona była jednostronna. Mimo udanego startu gospodyń (3:0), Stal odpowiedziała i wyszła na prowadzenie (4:3). Energetyk powalczył jeszcze chwilę, a potem z uwagi na serię punktową rywalek przegrywał 9:15.

W pewnym momencie przewaga Stali wzrosła (18:10), a po chwili zmalała (14:18). W końcówce zespół z Tauron Ligi potwierdził swoją wyższość i ostatecznie zwyciężył do 16.

Druga partia była kompletną dominacją drużyny z Mielca. Ich rywalki zdobyły zaledwie 10 "oczek" i przegrały z kretesem. Stąd też mała była szansa na to, że Energetyk będzie w stanie przedłużyć to spotkanie.

Ale miejscowe znakomicie wystartowały (7:1). To napawało optymizmem, ale już w połowie seta z przodu była Stal (11:10). Serie punktowe sprawiły, że mielczanki były o krok od końcowego triumfu (24:13). I przy trzecim setbolu udało im się zakończyć ten jednostronny pojedynek, który potrwał jedynie 68 minut.