Zażarte starcie w grupie ZAKSY. Doszło do walki na przewagi w tie-breaku

Ziraat Bankasi Ankara poradził sobie z nadspodziewanie trudnym zadaniem w meczu z Knackiem Roeselare. Lider w grupie Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odniósł zwycięstwo 3:2. Gas Sales Bluenergy Piacenza zdobyła ważny komplet punktów.

Siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara w meczu z Olympiakosem Pireus Materiały prasowe / CEV / Siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara w meczu z Olympiakosem Pireus
Trwa piąta kolejka w grupach Ligi Mistrzów. Środowe granie rozpoczęło się w Ankarze. Ziraat Bankasi zmierzył się z Knackiem Roeselare. Gospodarze są liderami w grupie, w której rywalizuje również Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kolei Knack chce dostać się do baraży kosztem obrońcy tytułu. Ziraat Bankasi postawił na swoim w trudnym i długim meczu zakończonym grą na przewagi w tie-breaku. Turecka drużyna zwyciężyła 3:2 w konfrontacji, w której było 0:1, następnie 1:2 w setach.

Itas Trentino nie zgubił punktu w czterech wcześniejszych meczach w grupie Ligi Mistrzów. Jego przeciwnik ACH Volley Lublana dla odmiany w ogóle nie zapunktował. Itas nie zamierzał potknąć się tak jak we wtorek Cucine Lube Civitanova w meczu z Arcadą Galati. I do żadnej niespodzianki nie doszło. Itas Trentino ograł zespół ze Słowenii 3:0. Najtrudniej o postawienie na swoim było w pierwszym secie, który zakończył się dopiero punktem na 32:30. Późniejsze partie nie miały pasjonującej historii.

W grupie C o bezpośredni awans walczą Gas Sales Bluenergy Piacenza, Halkbank Ankara oraz Berlin Recycling Volleys. Wszystkie zespoły rozegrały mecze w środę. Siatkarze z Piacenzy wybrali się do Ankary, a teoretycznie prostsze zadanie mieli BR Volleys w wyjazdowym spotkaniu z Benficą Lizbona. Włoska drużyna zmobilizowała się i przekonującym 3:0 zrewanżowała się Halkbankowi za niespodziewaną porażkę 2:3 poniesioną na początek fazy grupowej. Z kolei siatkarze z Berlina podbili Lizbonę w czterech setach.