Lekko, łatwo i przyjemnie. Wicelider PlusLigi okazał się mało gościnny

W meczu 20. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa bez problemu pokonał Cuprum Lubin 3:0. Po tej wygranej stołeczni powrócili na pozycję wicelidera.

Anna Bagińska
Siatkarze Projektu Warszawa przede własną publicznością w tym sezonie jeszcze nie przegrali WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkarze Projektu Warszawa przede własną publicznością w tym sezonie jeszcze nie przegrali
W niedzielny wieczór Projekt Warszawa podejmował Cuprum Lubin. W pierwszym spotkaniu obydwu tych zespołów w tym sezonie PlusLigi warszawianie wygrali 3:0. Podobnego wyniku można było oczekiwać w tym meczu. I pierwszy set na takie rozwiązanie wskazywał. Po kolejnym nieskutecznym zagraniu Jake'a Hanesa było już 7:2 dla miejscowych.

W pewnym momencie stołeczni prowadzili już 15:8. Kilka akcji później trener Paweł Rusek dokonał podwójnej zmiany, która okazała się bardzo owocna. Po dwóch asach Adama Lorenca goście zmniejszyli straty do czterech oczek 19:15. Warszawianie jednak nie pozwolili rywalom zbliżyć się bardziej. Wygrali premierową odsłonę meczu do 19.

Drugiego seta podopieczni Piotra Grabana zaczęli z jeszcze większym przytupem. Po autowym ataku gości prowadzili aż 12:3. Trener Cuprum Lubin przeprowadził znowu zmiany w składzie, jednak niewiele pomogły. Duża przewaga miejscowych się utrzymywała. Kolejne ataki kończyli wszyscy zawodnicy, bowiem Jan Firlej wykorzystywał każdego z kolegów. Na boisku pojawili się też zmiennicy. W końcówce lubinianie wprawdzie odrobili kilka punktów, ale to już nie zmieniło losów partii. Wygrali ją warszawianie.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Warszawianie nie byli już tak bezbłędni, jednak nadal mieli ten jeden, dwa punkty przewagi. Dopiero od stanu 7:6 stołeczni złapali serię do wyniku 13:6. Autorem większości punktów był Bartłomiej Bołądź. Jednak atakujący zaraz potem zszedł z boiska, bo znów Piotr Graban zaczął wpuszczać na parkiet zmienników. Nie wpłynęło to na obraz gry, bo miejscowi nadal mieli dużą przewagę. Artur Szalpuk zaserwował asa na 23:14, a w chwilę później Projekt popisał się skutecznym blokiem. Jednak to nie oznaczało jeszcze końca meczu, bo serią świetnych zagrywek w końcówce popisał się Adam Lorenc. Dopiero jego zepsuty serwis zakończył spotkanie.

Projekt Warszawa - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)

Projekt: Firlej, Bołądź, Wrona, Semeniuk, Tillie, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Stępień, Weber, Borkowski, Gruszczyński (libero)

Cuprum: Kubicki, Hanes, Lipiński, Strulak, Ferens, Kwasowski, Granieczny (libero) oraz Lorenc, Gelinski, Węgrzyn

MVP: Jan Firlej (Projekt Warszawa)