Gratka dla kibiców. Siatkarze zagrają w Polsce przed igrzyskami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Nim reprezentacja Polski uda się do Paryża, sprawdzi się w turnieju towarzyskim. Co istotne, odbędzie się on w naszym kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

W dniach 26 lipca - 11 sierpnia będą rozgrywane igrzyska olimpijskie w Paryżu. Żeby jak najlepiej przygotować się do najważniejszej imprezy w tym roku, reprezentacja Polski na kilka dni przed weźmie udział w turnieju towarzyskim.

Ten odbędzie się w dniach 20-21 lipca, a gospodarzem wydarzenia będzie Gdańsk. W turnieju udział wezmą cztery reprezentacje. Wszystkie mecze odbywać się będą w Ergo Arenie.

Oprócz Polaków kibicom zaprezentują się także Amerykanie oraz Japończycy. Czwarty zespół fani siatkówki poznają po tym, jak będzie jasne, kto dokładnie wystąpi w turnieju olimpijskim.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie z Gdańska reprezentacja polskich siatkarzy będzie wyjeżdżała do Paryża. Po drodze zostali mistrzami świata, więc mam nadzieję, że ta hala przyniesie im szczęście. Walczymy o złoto, czego drużynie bardzo życzę - mówił Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu, którego cytuje portal pzps.pl.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach w Gdańsku kibice byli świadkami wielu imprez. Mowa m.in o fazie grupowej mistrzostw świata kobiet 2022, mistrzostwach Europy mężczyzn 2021 i 2017 czy też turnieju kwalifikacyjnym mężczyzn do igrzysk w Tokio 2020.

Sprzedaż biletów na turniej towarzyski w Gdańsku ruszy 3 czerwca.

Zobacz także: Faworyt nie potknął się ani razu Mistrz świata wskazał faworytów do gry w finale PlusLigi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)