Pokaz mocy Ślepska we własnej hali. Udane otwarcie play-offów

Ślepsk Malow Suwałki pokonał pewnie we własnej hali 3:0 Barkom Każany Lwów. Gospodarze przybliżyli się tym samym do zwycięstwa w barażach o 11. miejsce na koniec sezonu.

Seweryn Czernek
Seweryn Czernek
Ślepsk Malow Suwałki Materiały prasowe / Plusliga / Ślepsk Malow Suwałki
Poniedziałkowe spotkanie Ślepska Malow Suwałki z Barkomem Każany Lwów rozpoczęło rywalizację o 11. miejsce na koniec sezonu PlusLigi. W fazie zasadniczej lepiej zaprezentowali się przyjezdni, którzy zanotowali 13 zwycięstw. Rywale mieli z kolei o trzy wygrane spotkania mniej. Tym samym w roli faworytów można było stawiać siatkarzy ze Lwowa.

Początek tego spotkania był wyrównany. Z czasem na prowadzenie wysforowali się gospodarze, którzy po 5-punktowej serii i asie serwisowym Matiasa Sancheza
odskoczyli na 11:6. Lwowianie stopniowo odrabiali stratę i w środkowej fazie byli nawet o krok od wyrównania. Prowadzący po kolejnej serii i punktowej zagrywce Konrada Stajera wyszli na 18:14. Korzystny wynik utrzymali już do końca. Partia zakończyła się atakiem Zigi Sterna i wynikiem 25:19.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego wejścia suwałczan, którzy po skutecznym zbiciu Stajera uciekli na 4:1. Choć po chwili rywale byli o krok od wyrównania, nie osiągnęli celu. Dodatkowo w kolejnych fragmentach miejscowi nabrali większego rozpędu, a 5-punktowa seria i as Sterna dały im prowadzenie 14:6. Wszystko wskazywało na to, że przyjezdni dostaną solidną lekcję siatkówki. Tak się też stało. Set zakończył się wysokim zwycięstwem Ślepska do 15, a decydujący punkt zdobył Bartosz Filipiak.

Kolejna partia nie przyniosła zwrotu akcji. Gospodarze kontynuowali znakomitą grę i po trzecim punktowym bloku Stajera odskoczyli na 6:1. Siatkarze Barkomu nie mieli po swojej stronie żadnych argumentów, aby zagrozić rozpędzonym rywalom. W środkowej fazie przewaga prowadzących wzrosła do ośmiu punktów, a atak Pawła Halaby dał im wynik 14:8. Finalnie suwałczanie zanotowali jeszcze pewniejsze zwycięstwo, niż w poprzedniej odsłonie. Atak Łukasza Rudzewicza dał im wygraną 25:13 i końcowy triumf w meczu.

Rewanżowe spotkanie o 11. lokatę na koniec sezonu odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia.

Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:19, 25:15, 25:13)

Ślepsk: Stern, Filipiak, Stajer, Rudzewicz, Filipiak, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Filipowicz (libero)

Barkom: Gueye, Kowalow, Tupchii, Petrovs, Szczurow, Kuczer, Pampuszko (libero) oraz Holoven, Dardzans, Mazenko

MVP: Łukasz Rudzewicz

Zobacz także:
Co z siatkówką w Lubinie? Jest oświadczenie
Siatkarski ekspert krytykuje system play-off. "Trochę jak rzut monetą"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Ślepsk Malow Suwałki zajmie 11. miejsce na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×